| YoungDemo a întrebat:

Stie cineva daca pot face rapelul in alt oras fata de cel la care am facut prima oara vaccinul?
Trebuie sa anunt centrul cu 72 ore inainte sau ma pot duce direct cu buletinul?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt atat de multe vaccinuri disponibile in tara la momentul asta incat nu conteaza unde faci rapelul

| YoungDemo explică (pentru suntserios):

Pai eu am făcut deja, și nu știu dacă pot face rapelul in alt oras, deoarece in perioada rapelului sunt la mare?

| Fatamuntilor a răspuns:

Se poate.Doar sa fie acelasi tip de vaccin
Nepoata mea facut prima doza in Anglia. rapelul aprins-o in tara.A fost ceva mai complicat, dar acum are doza completa!

| YoungDemo explică (pentru Fatamuntilor):

Perfect, a sesizat centrul de vaccinare la care a făcut rapelul sau s-a dus direct cu buletin și actul de vaccinare?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru YoungDemo):

La rapel s-a dus direct cu buletinul, am insotit-o eu.Ar fi super daca ai avea SMS -ul in care esti chemat/a la rapel.Sau hartiuta data la prima doza.
Eu zic ca nu ar trebui sa ai probleme!

| Iote a răspuns:

Am auzit la stiri ca se poate face. Spunea Valeriu Gheorghita. Dar... nu mai stiu conditiile. Cred ca se poate direct, ca te gasesc in baza de date. Cred!

| YoungDemo explică:

Ar fi bine dacă Nu ar mai trebui sa sesizez centrul de vaccinare și sa ma duc direct cu buletinul și mesajul, mulțumesc!