| DanielDanny a întrebat:

Sub ce circumstante nu trebuie facut vaccinul?

De exemplu, daca am o durere in gat se mai poate face?

Are ceva daca iau in faringo hot drink inainte?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Durerea in gat nu este o boala autoimuna sau cancer, deci se poate face vaccinul fara probleme.

| aleee5262 a răspuns:

Eu nu l as face

| rapandula a răspuns (pentru aleee5262):

De ce?

| DanielDanny explică (pentru rapandula):

Exact! De ce dai un raspuns ata de sec fara sa aduci argumente?

Multi spun pentru ca nu stiu ce e in el, dar persoanele care i-au o sacosa de pastile zilnic, crezi ca ei stau sa se mai gandesca ce e in ele?

| suntserios a răspuns (pentru DanielDanny):

Pai e mai simplu de inteles teoriile conspiratiei de umbla pe net decat cum functioneaza vaccinul.
De aici si raspunsul sec.

| rapandula a răspuns (pentru DanielDanny):

Intentionat am dat atat de sec o intrebare. Presimt ca e conspirationist si sunt gata de atac. Astept o mica referinta conspirationista ca sa il iau la rost.

| GiuliaMariaaa a răspuns:

Poți face vaccinul.