| Cristl2002 a întrebat:

Sunteti de acord ca parlamentarii si alesii locali sa fie scutiti de certificatul Covid, asa cum a sustinul domnul Marcel Ciolacu?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, vreau sa îi vad certificatul lui Sosoaca și a lui Simion că sigur îl au

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt de acord, dimpotriva, toti acestia ar fi trebuit sa se vaccineze de la inceput, cel putin pentru a da un exemplu.
De altfel unii s-au vaccinat.

| Werrich a răspuns:

Eu zic sa fie scutiți și de plata impozitelor și a taxelor, ca doar sunt speciali.

| AC4S4 a răspuns:

Nu. Eu consider ca toti ar trebui sa fie scutiti de acest certificat, care este neconstitutional.
Una e sa-l folosesti pentru a calatorii dintr-o tara in alta, este total altceva sa-l folosesti pentru a interzice unui om sa intre intr-o institutie publica, privata sau la locul de munca.

| Nirvanaaa a răspuns:

Clar nu.

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Nu prea am inteles de de ar trebui scutiți. As aprecia o explicatie. (serioasa)
Cheers

| AnemonaP a răspuns:

Nu. Certificatul nu ar trebui sa fie o excepție pentru nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Deloc.