| VictorJulien a întrebat:

Sunteți pro sau anti vaccin, masca în aer liber și restricții? Argumentați daca se poate!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Altul care vrea sa adune toti trolii pe aici cu intrebari de genul.

Tocmai ce m-am vaccinat saptamana trecuta asa ca...

| VictorJulien explică (pentru suntserios):

Așa că ce? Am pus doar o întrebare, dacă nu-ți place ce-am întrebat nu răspunde și gata.

| suntserios a răspuns (pentru VictorJulien):

Asa ca era implicita parerea mea despre vaccin. Greu de priceput

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pro vaccin.
Fără vaccin rata mortalității 39, cu vaccin 5 la milion.
Sansa eradicării pandemiei este vaccinarea aproape de 100%.

| Drimmero a răspuns:

Pro vaccin, am prea multe persoane in jur care sunt in regula dupa vaccin, aproape 0 reactii adverse cu Pfizer, masca purtata pana se duce nebunia, iar restrictiile la fel.

| Digikey a răspuns:

Am citit ca testele pentru vaccinul Pfizer se vor termina in 2022.Nu vreau sa fiu cobai gratis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gusticel nu vrea vaccin, poarta doar masca si vrea la festival.

Deci pro masca
Anti vaccin si restrictii

| VictorJulien explică (pentru anonim_4396):

Și în aer liber ți se pare logic?

| anonim_4396 a răspuns (pentru VictorJulien):

Gusticel e troller, nu te enerva pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal sunt contra vaccin datorită efectelor adverse pe care le-a provocat unor oameni.
Cu masca în aer liber sunt pro doar atunci când e purtată într-o mulțime și aglomerație de oameni.