| GabrielNeamtu a întrebat:

TPU am o problema.Sunt la mare si dupa o plimbare prin oras cu reguli respectate au inceput sa imi lacrimeze ochii si sa imi curga nasul. Apoi m-a trezit sora mea la 5:20 si parca ma durea la intrarea in gat de la gura.Acum e 5:55 si parca nu ma mai doare decat putin(ps:am 13 ani).E vreo sansa sa am covid? Si daca da, ce pot face? Am nevoie de ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca simptomele persista si peste 2 zile, mergi la medic.

| Ineys a răspuns:

Raceala banala nu mai exista nu? Doar Covidu' exista acum? laughing

| Panamax a răspuns:

Nu te mai uita la televizor la stiri.
De cand cu Covidul asta nu mai raceste nimeni.
85% nu au simptome deloc sau sau au simptome foarte usoare de gripa.
Daca era ciuma puteam sa inteleg isteria asta.

| ValentinGabi a răspuns:

Ai covrig 19! Consultă un medic de urgență.

| TeodorescuAndrei a răspuns:

Calm...nu ai niciun COVID

| utilizatorDin24052020 a răspuns:

Cel mai probabil nu. Acest covid nu est cum latra canalele TV sa bage spaima in oameni