| Robert55888855888 a întrebat:

Unde se face carantina de 14 zile la întoarcere în România din Anglia, acasă sau în alta localiție? Pot alege sa stau la hotel?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Eu zic ca tu sa numai vii in tara nu avem nevoie de toti grajdarii europei, pe de alta parte cu o asemanea maniera de meltean roman chiar nu as vrea sa vad astfel de specimene aici in tara, nu de alta dar voi ne imbolnaviti martalogilor, de ce nu ramaneti la coada vacii prin tarile prin care munciti, nu de alta dar ne-ati umplut tara de rahat cu iz specific.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Acasa

| darrio2007 a răspuns:

Da, la Intercontinental, pe banii tăi.

| mgtow a răspuns:

Te iei dupa toti. in tara nu se face carantina doar daca vi dintr-o tara cu risc ridicat. Aia vezi pe net care sant incluse sau suni la consulat (nu ala din Londra) pentru ca pare o carciuma in loc de consulat nu raspunde la telefon deloc, sant altele in uk unde poti contacta sa vezi dar carantina e cand revii in gb asa da

| zilog a răspuns:

Da faci 14 zile de carantina, eu sunt acum 14 zile in Anglia

o sa stai in casa ta daca nu mai sta nimeni alt cineva la adresa respectiva altfel o sa tii carantineze si pe cei ce stau in casa cu tine

Rezolvarea ar fi sa mergi până în Belarus după care iei o mașină până în Kiev și iei de acolo avion către România

Si să mergi in belarus cu o firma care nu este româneasca!
adica cu o firma de preferat care nu are prea mai legaturi cu Romania
de preferat daca faci cercetare o sa poti lua o firma care poate ca nici nu aterizeaza in Romania

apoi mergi in Romania din republica moldova
sau vezi cum stau trebuirile poate din Lituania nu te baga in carantina
ai mai multe versiuni de a ajunge in Romania
uitate ca din lativa nu intri in carantina daca mergi in Romania
asa ca poti sa mergi din belarus la un aeroport din lativa cu masina

| Simpatic a răspuns (pentru zilog):

Eu zic ca tu sa numai vii in tara nu avem nevoie de toti grajdarii europei, pe de alta parte cu o asemanea maniera de meltean roman chiar nu as vrea sa vad astfel de specimene aici in tara, nu de alta dar voi ne imbolnaviti martalogilor, de ce nu ramaneti la coada vacii prin tarile prin care munciti, nu de alta dar ne-ati umplut tara de rahat cu iz specific.

| Vântulalb a răspuns:

Ai bani de hotel? Se face pe banii tai.
Si nu poti inchide un hotel intreg ca sa te izolezi tu acolo.
Te izolezi acasa, intr-o camera separata de familie.

| Robert55888855888 explică (pentru Vântulalb):

Problema e can nu am casa in Romania.

| Vântulalb a răspuns (pentru Robert55888855888):

Si unde vii?

| Robert55888855888 explică (pentru Vântulalb):

La hotel Pana gasesc o garsoniera de inchiriat

| zilog a răspuns (pentru Robert55888855888):

ȘI DACĂ OMUL NU ARE NICI UN FEL DE BANI!?
și nu are nici casă am înțeles că te bagă cu forța la un hotel pe care o să îl plătești tu vreo dată atunci când o să vrei să îți cumperi ceva pe numele tău o mașină o casă sau când o să vrei să îți scoți certificat fiscal cazier fiscal

| tusha a răspuns:

Da, poti alege la hotel da pana in 5 stele hotelul. Si nu recomand la 4 stele ca e meniul cam nasol.

| Robert55888855888 explică (pentru tusha):

Stii sigur can we poate sta la hotel?