| king5151 a întrebat:

Vad tot timpul pe internet videoclipuri cu Bill gates că virusul ar fi inventat de el, ba ca te omoara, ba ca nu mai poți sa faci copii, fa virusul e în faza de testare pana în 2023 și a.s.m.d. Am făcut prima doza dar cred ca pe a doua nu o mai fac. Ce părere aveți? Chiar dacă ar fi invenția lui, cum ar putea face rău celor vaccinati?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Virusul e in faza de testare? Loool, buna asta.

| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai lua dupa toate prostiile de pe net. Vaccineaza-te.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La mine în familie, toate cele 7 persoane, de la 7 la 90 de ani, nevaccinate, au făcut boala. Au supraviețuit. Eu nu, fiindcă m-am vaccinat de 2 ori. Așa că îți recomand să te. Nu te lua după fake news și după conspiraționiști.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asa, deci vezi pe internet o gramada de timpenii. Daca tot ai facut prima doza, ce motiv ai sa nu o mai faci pe a doua? Faptul ca exista pe net niste timpenii conspirationiste?
@UserNameLost: Nu e o problema daca ai ceva impotriva vaccinului, dar sa vii cu argumente de bun-simt, nu timpenii.

| johnnny123 a răspuns:

Pe internet vezi și clipuri care spun că pământul e plat sau că lumea este condusă în secret de șopârle. Le crezi pe toate?

| UserNameLost a răspuns:

Doar ca să știi de ce o să vezi păreri doar pro vaccin: răspunsurile celor anti vaccin sunt șterse cel mai adesea.
Nu mai zic nimic.

| Nokian33 a răspuns:

Gandeste-te ca virusul a aparut in China si niciun chinez nu s-a vaccinat cu vaccin mRNA chiar daca erau inaintea americanilor cu cercetarile la acest tip de vaccin.