| SlenderMan299 a întrebat:

Valul 6 de COVID, va impune o noua stare de alerta, și implicit revenirea la restrictii? Ce credeți?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In toamna

| SharpEagle a răspuns:

Fiind deja a...6-a experienta si stiind ca la ultimele 5 s-a intamplat ceea ce ai descris, nu vad de ce asta nou ar fi mai cu mot.
Decat daca e o tulpina de tip "receala". Dar restrictii tot vor fi.
Stii vorba aia: "ce-o vrea Domnul". S-ar putea adapta si in "ce-or vrea Domnii"...

| MadaIinPopescu a răspuns:

România a cumpărat peste 47 de milioane de doze de vaccin cu 1, 2 miliarde de euro. Multe din aceste doze urmează să fie livrate până în anul 2023. Românii au folosit doar 16, 7 milioane de doze.
Vrei sa aruncam dozele la gunoi sau sa le injectam in prostime?