| 1Q a întrebat:

Vineri pe 4 septembri plec in Germania in vacanta si imi trebuie test covid, am inteles ca se fac niste teste gratuite in Bucuresti dar nu am gasit nimic pe net, imi puteti spune unde pot sa fac un test gratuit ca sa pot pleca in Germania, testul trebuie efectuat cu 42 de ore inainte de a ajunge in tara sau daca stiti alte clinici care executa teste gratuite sau cu un cost mic, deoarece cilinicile din Bucuresti cer o gramada de bani, multumesc e urgent, rog seriozitate.
FUNDA

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu te poti inscrie la programul "Testăm pentru Bucureşti"?

| huntsman44 a răspuns:

Un test PCR adevarat se face la Synevo si costa 285 lei. Rezultatul vine dupa 72 ore de la recoltare si se face doar cu programare online inainte. Te poti programa incepand cu 1 septembrie.