| raspunsul07 a întrebat:

Voi cand credeti ca se va termina pandemia ca mie mi s-a luat de restrictiile astea?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate la începutul anului viitor.

| ania a răspuns:

Cand vrea Dumnezeu.

| Zuzu1991 a răspuns:

Maine... funda? big grin

| Apokales a răspuns:

Da, se va termina. Cred ca la finalul anului asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În 2024 sau la pastele cailor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când ii va creste lui arafat părul pe cap. Atunci vom scăpa noi de restricții și măști.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Si in Germania tot Arafat a pus restrictii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu! Acolo a pus mămica lui Iohannis : Merkel! Dacă lemnul tăiat din România pleacă în Germania, atunci cred că există o colaborare între restricțiile dintre România și Germania. Înainte de a pune restricții în România, s-au consulat cu Merkel. Și invers.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, de Merkel e de vina pentru restrictiile din Romania nu Arafat.

Si in Irlanda au fost ieri proteste din cauza lui Arafat sau a lui Merkel? Ca sa le zicem si lor ca ei protesteaza impotriva gurvenului lor si sa ii iformam corect zic...

Banuiesc ca in Anglia Boris a pus restrictii tot la comanda lui Merkel sau a lui Arafat?

In Italia e clar ca Arafat a impus restrictii, de Grecia nu mai zic ca banuiesc ca si acolo exportam lemn sau ceva...

In Italia cica a pus Arafat restrictii ca sa nu se mai duca romanii la ingrijit batrani.

In Olanda a pus Iohannis restrictii sa ii invete minte ca nu ne vor in Schengen.

De austrici nu mai zic ca si aia sunt mana in mana cu Iohannis. Cred ca are Arafat fabrica de masti pf2, de aia Austria a facut obligatorii mastile alea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Din tot ce ai scris, doar două rânduri am citit. Apucă-te de scris poezii, cred ca ai mai mult succes. Zi faină.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai esti naspa ca nu vrei sa ii informam pe baietii din Irlanda ca nu protesteaza impotriva cui trebuie. Loool. De ce nu vrei sa le arati si lor realitate. Pff, ce om rau. Ai descoperit adevarul absolut din spatele Covid si il tii pentru tine doar?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Îmi pare rău că ți-am acordat atenție. Modul tău de exprimare și de a pune accent pe situație mă face să cred că stau de vorba cu un adolescent plictisit, nici pe departe cu un "nenea" care se dă pe aici programator, poartă ochelari, a vizitat SUA și deține cel puțin un autoturism. Prietene, te cunosc mai bine decât mărimea picioarelor mele.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Modul meu de exprimare e o ironie la tampeniile debitate de tine si cam atat. Deja m-am plictisit sa combat ideile conspirationiste legate de covid, acum doar fac misto de prostii care le cred.

PS.

IRONÍE, ironii, s. f. Vorbă, frază, expresie, afirmație care conține o ușoară batjocură la adresa cuiva sau a ceva, folosind de obicei semnificații opuse sensului lor obișnuit

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu ești ironic, ești doar prost. Vrei să pari deștept, când de fapt nu ești. În afară de copy/paste, search google și a porni/opri PC-ul, nu prea ești capabil să faci. Doar programezi idioțeniile pe TPU și postezi în mod public să vadă toți prostia.
Așa că, tu domnule programator de comentarii imbecile, ce ar fi să mă scutești un pic? Mă faci să îmi pierd timpul de pomană.

PS : acum du-te cu nasul în batistă la mama Cristina, folosește butonul ăla "raportează" și spune-i "uite, mami! M-a făcut prost!" oh, și nu eu te-am făcut prost. Așa ești tu din naștere. Cel care se crede atotștiutor în toate, mai deștept decât alți membri. Einstein de TPU!

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Si uite asa am aflat ca nu ai niciun argument in discutie, ca atunci scrii doar injuraturi e clar ca aici se opresc argumentele tale.

PS, sa le zici totusi la baietii din Europa ca Arafat le-a generat pandemia... lool, sa fie si ei bine informati

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Iar tu, "inteligentule", m-am referit la România când am scris despre Arafat. Pentru că și în România este tot "pandemie". Inițiatorul nu s-a referit la "pandemia globala", a scris doar pandemie. Sau poate tu, domnule programator, ai nevoie de desen tehnic pentru a înțelege? Ți-ai găsit și tu sa te bagi în discuție aiurea. Mai și bați câmpii aici.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, deci Arafat e naspa ca impune aceleasi legi ca toate statele europene si civilizate nu?

Aici iti dau dreptate, noi suntem prea praf sa avem legi ca in afara. happy

| danaieladaniela a răspuns:

Nu stiu, sper cat de curand