| AlexDorinel a întrebat:

Vor creste cazurile de corona dupa 8 februarie cand incepe scoala?

Daca da, de ce?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
15 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cu siguranta ca vor creste, cand isi vor da seama guvernantii nostri ca nu e ok, vor inchide iar scolile si se va trece din nou pe online.
Asa se fac treburi la noi si nu numai, incercam focul cu degetul si daca arde dam cu apa rece.

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu e evident?!?
distantarea sociala va fi mult mai mica, cu copii in aceeasi scoala
mai ales ca se poarta masca si pe strada, in ideea ca, daca cineva infectat a trecut inaintea ta si nu bate vantul, atunci s-ar putea sa o iei, ori in scoala asta se v-a intampla in mod curent timp de ore bune, deci masa e degeaba

| nukeyly a răspuns (pentru Zuzu1991):

\\deci masCa e degeaba\\?, aia de 2 lei, nu se poate, nu cred!
masca etanseaza tot nici vaporii de diluant nu trec, nimic nu trece, nici fumul de tigara cu covid atasat nu trece, sa stam linistiti.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru nukeyly):

Sigur ca da, eu sustin un lucru, evident, dar tot evident, vine cineva si generalizeaza TOTAL ce am scris eu, si nu se "deranjeaza" sa ia in considerare si circumstantele, asa ca eu sunt lupul cel rau care a facut-o de oaie

AM SCRIS CA IN SALI DE CLASA INCHISE MASCA NU VALOREAZA NIMIC
*NU* ORIUNDE

nu esti in stare sa citesti, ciocu' mic, ca te faci de rahat

| nukeyly a răspuns (pentru Zuzu1991):

Alo, ciocu' mic, du-te-n DEX si infigeti ochii in _sarcasm_ si pune niste ulei pe rotitele alea ruginite.

Vor creste cazurile de corona, logic cand pui multi la un loc, e logic sa fie contaminati, purtatori si asimptomatici prin care nea covrig19 se raspandeste. In curand particulele de covid vor incapea in 2 doze de cola de 0.33L. Nu una cum s-a calculat.
Suntem 8 mld trebuie sa scadem la 500M pe planeta si covidu pregateste terenul incet pentru nea vaccin la fel si masca de 2 lei e praf in ochi.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru nukeyly):

Wow dude, e unii pe aici, pardon, SUNT, ca sunt peste 50 care au nevoie de mult bors turnat peste rumegusul dintre urechi, cum ar fi, I dunno... TU, care imi spui "ciocu' mic" si apoi confirmi exact ce am spus eu
vezi ca, gasesti bors la magazinul din colt

ne bucuram ca te-ai bagat in zeama, felicitari!

Răspuns utilizator avertizat
| nukeyly a răspuns (pentru Zuzu1991):

Benzina:
covidu-6% s-a lansat cu multe pe cap si viata-a-dereglat
multe-au avansat, vaccinu s-a dat, nota 10 a luat,

totu pentru mase, sa cada in plase
plase senine, paranoia tine, pentru zuZu pline
pline cat mai tare, pentru zuZu mare cu IQ-ul TARE
da, cu capu in zare, peste hotare, chiar si peste mare

deci, nu fi tare in parcare, pentru clasa muncitoare
ce cu cap lasat, trage masca-n cap
fara sa gandesca, fara sa munceasca, fara sa plateasca
pentru zuZu mic cu capu mic, mai mic ca un nimic

zuZule mic, din 91 nu sti nimic,
deci ciocu mic, esti un nimic, muc mic.

pam pam.

ps: zuZA9119, avasat post mortem
la grad> general de brosura in sura cu fan.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nukeyly):

"acum 6 ore | nukeyly a răspuns (pentru Zuzu1991):
Benzina:
covidu-6% s-a lansat cu multe pe cap si viata-a-dereglat
multe-au avansat, vaccinu s-a dat, nota 10 a luat,
"

nu mai bea baiatule ca te rad fetele tongue

| Apokales a răspuns:

Cred ca vor creste. Creste contactul dintre persoane, deci creste si numarul de cazuri. Insa nu vom sti niciodata pentru ca statul incompetent si comunist ascunde sub pres cifrele.

Răspuns utilizator avertizat
| MaraAlexandra87 a răspuns:

Evident ca da. Toti baga scuza ca vai Doamne "daca mall-urile si restaurantele sunt deschise de ce sa nu se mearga la scoala?". Dar din cate stiam la mall/restaurant nu stau oamenii 6-7 ore in acelasi spatiu, in acelasi loc, incontinuu. Cazurile vor creste cum au crescut si in septembrie-octombrie. In martie vine al treilea val, ceea ce s-a si confirmat de altfel. Al treilea val va fi si mai rau decat astea de pana acum si au prezis ca vom avea in jur de 20.000 infectari pe zi, la fel ca cei din UK. Cine stie cand se termina si nebunia asta...sanatosi sa fim!

Răspuns utilizator avertizat
| MaraAlexandra87 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Am auzit la stiri la Realitatea TV. Nu am citit pe vreun site, am auzit live...ma intreb daca au emisiunile pe Youtube sau pe o alta platforma ca sa-ti dau link. In orice caz, un medic cercetator a zis chestia asta, iar unii oameni din guvern au afirmat ca va exista valul 3.

| NoName53552 a răspuns:

Interesant
Numa daca școlile se deschid cresc cazurile
Sălile de jocuri de noroc, barurile, supermarketurile ca is deschise nu cresc cazurile numa dacă se deschide școala, atunci este explozie de cazuri
Dar după părerea mea școala se va inchide dupa o lună