| Armand1995 a întrebat:

Vreau sa plec de la cineva spre casa dupa ora 23 si nu stiu ce sa scriu pe declaratie, vreau sa merg cu uberul

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai ce sa scrii. Deplasarea e permisa pentru pentru niste situatii de urgenta

| Zuzu1991 a răspuns:

Lal
1. ti-a murit pisica big grin... vezi daca tine
2. NU ai uber, uberu' e sharing car, deci noaptea SI ALA din uber are nevoie de declaratie

| ivsk a răspuns (pentru Zuzu1991):

Soferii pe uber au declaratie ca lucreaza. Plus de asta daca te oprestr politia pe tine te ia, nu pe sofer.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru ivsk):

Interesant, atunci e de rahat, faptul ca uberul spune ca nu sunt servicii de taxi, daca le da dreptul sa lucreze atunci, chiar sunt

in orice caz, nu stiu nici o scuza valabila, daca de ex. spui ca acum ti-a venit trenul, s-ar putea sa iti ceara bilentul de tren

| ivsk a răspuns:

Poti sa pleci pe la 23, dar la 23, 30 sa fii acasa, de atunci cam incepe sa patruleze.

| EmilPaulin a răspuns:

A patit cineva ceva si trebuie sa mergi repede