Întrebare recomandată | TPU.ro a întrebat:

Ti-ai scoate jumatatea la o hora de Dragobete, sa va tina dragostea inca un an?

138 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, și de nu știe să danseze.
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Nu.

| faramatania a răspuns:

Nu mă farmecă acest dans și nu prea-mi doresc să fiu acolo. Absolut inconfortabil, un consum folcloric inutil.Așa că am scăpat de-a contacta...(vreun virus pe ritmul veacurilor), bifat.

| onasis1961 a răspuns:

Da! Dece nu?

| valentingb a răspuns:

Aș scoate-o la mai multe hore dacă aș ști că ajutăhappy

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

La noi in sat, in fiecare sambata e balci, nu doar de Dragobete. Mancam mici, bem bere si jucam hora, ca la noi...la romani. Acolo ne-am cunoscut si bineinteles sarbatorim saptamanal intalnirea noastra. In stilul asta, nu vom apuca un anhee hee

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Da,normal.

| MskDesign a răspuns:

Bineinteles ca da!

| LTAA a răspuns:

Nu am credință în superstiții.

| FemeiaPisică a răspuns:

Nu, nu știu să dansez, dar nici nu îmi place dansul.

| ElenaSA a răspuns:

Daca as trai intr-un sat in care mai sunt astfel de obiceiuri mi-as invita la hora jumatatea. Dansul este o modalitate de manifestare a iubirii, dar si a bucuriei de a trai si de ce nu, m-as gandi sa invit pentru a mentine sentimentele la nesfarsit, nu numai pentru un an.

| SamSon a răspuns:

De ce doar un an si nu toata viata?

| andrei1237 a răspuns:

Sigur ca da! As juca pe o hora specifica locului unde m-am nascut, adica Moldova! As vrea ca dragostea sa tina etern!

| LegionarulRoman a răspuns:

Nu si nu cred in asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Desigur, pentru jumatatea mea orice as face.
O hora romaneasca ar merge numai bine de Dragobete.
http://www.youtube.com/watch?v=dK5xbtLNdvQ
Este pacat ca incet incet unii dintre noi, ne-am cam uitat traditiile…
O seara frumoasa!

| Shammal a răspuns:

La un vals si o baie in piscina, imbracata la inceput

| M1hai a răspuns:

Evident ca da happy

| sweetys a răspuns:

DA

| MiruD a răspuns:

Da. Sa ne tina o mie de ani.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Da, as face orice sa ne tina dragostea cat mai mult si sentimentele noastre sa fie mai puternice pe zi ce trece.

| thewomaninwhite a răspuns:

Deoinde de imprejurari

| Andeuta a răspuns:

Nu sunt o persoana superstitioasa... iubirea va tine mai mult de un an sau poate mai putin, asta depinde de noi. Dar mi-as scoate jumatatea la o hora de de dragul traditiei si obiceiurilor noastre :*

| KirigayaKirito a răspuns:

Inca imi astept ''jumatatea''! laughing
Dar yep. ^^

| Maioru a răspuns:

Da!

| BloodyLips a răspuns:

O hora e binevenita love struck CA ROMANUL NU-I NICIUNUL! love struck si iubirinul meu stie ca il iubesc cu, sau fara hora ^^

| cookie01 a răspuns:

DA. Si de mai multe ori, sa tina cat mai multi ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Chrristina a răspuns:

De ce nu happy