| bluesky a întrebat:

1.Cum pot sa aflu daca prietenul ma inseala?
2.Cum pot sa aflu daca prietenul tine la mine/ma iubeste?

Mersi!

Răspuns Câştigător
| ColorfullColors a răspuns:

Din prima secunda in care am citit intrebarea ta m-am gandit de ce iti pui tu intrebarile astea.
Adica, eu inteleg ca ai prieten si ca il banuiesti ca te inseala, si vrei sa vezi daca tine la tine.
Pentru inceput, pe un baiat se vede usor daca tine la o fata, dar depinde si de cat de usor isi da seama fata. De exemplu, poti spune "of, ce prosta sunt, am uitat sa...". Un baiat (fost) nici acum nu accepta sa spun chestii de genul in prezenta lui. Dar eu pur si simplu nu-mi dau seama happy. Si pot spune ca baiatul ala a tinut si tine la mine enorm. Dar la fel, depinde de la baiat la baiat.
Nu te-ai gandit niciodata la felul in care te priveste? In privirea oricarui baiat vezi ceva diferit cand se uita la persoana de care e indragostit. E un fel de stralucire interioara acre evadeaza si iasa la suprafata, si sclipirea aceea ii poate apartine doar unei singure fete. Una foarte speciala.
Daca te inseala nu are cum sa tina la tine. Sau tine la tine, dar esti mult mai prejos de placerile lui. Ceea ce nu e acceptabil.
Ca te inseala sau nu poti afla de la prieteni, apropiati, cunostinte comune, care din greseala pot spune ceva de genul " Te-am vazut ieri la mall cu Ada. Te-am salutat, probabil nu mai auzit. Si apropo, tu cand te-ai despartit de Elena?" Si atunci e mai mult decat clar.
Nu cred ca e cazul sa-ti pui prirtenii pe uram lui, nu vrei sa pari prea paranoica.
Baietii, la fel ca noi fetele, au nevoie de libertatea aceea care ne e necesara tuturor. Dar "libertate" nu inseamna sa sarute din greseala pe fata aia draguta din clasa de langa a lui.

Ai incredere in tinewinking

7 răspunsuri:
| basexcu a răspuns:

Te inseala si nu te iubeste.

| biancaandreea a răspuns:

Dupa felul in care se comporta.este chiar simplu. faptele vorbesc de la sine

| AnonimA a răspuns:

Cauta-i intelefon,la mesaje sau la numere d telefoane adica na el putea s aisi puna nume d baiat si poate e numarul unde-i fete dar nathinking sau intreba-l pe el si roagal sa fie sincer cu tine happy

Pai din gesturile lui,daca iti dovedeste asta, cum vb cu tine, daca te alintalove struck

bafta

| simiiii a răspuns:

Bunakiss! E foarte simplu, cand iubitul te inseala e rece, nu se mai comporta ca la inceput, singura solitie ar fi sa-l urmaresti, stiu ca e urat dar ai putea sa-i cauti prin agenda sau prin sms-uri. Iar raspunsul la a doua intrebare depinde de rezultatul primeia, daca il prinzi ca te inseala inseamna ca nu te iubeste, daca nu te inseala si a fost o alarma falsa (doamne ajuta) inseamna ca ti-e fidel si ca te iubeste. kiss

| lykkeli a răspuns:

1.Raspuns dat de comportamentul lui de acum in comparatie cu cel pe care il avea cand l ai cunoscut.
2.La fel, el singur iti da raspunsul. Daca te iubeste se comporta special cu tine fata de cum se comporta cu elte fete.winking

| JustThat a răspuns:

Pfff thinking
Vezi si tu cum se comporta cu tine sau ceva gen
Incearca cu intrebare " ce ai face pentru mine? " in majoritatea cazurilor a dat rezultate
nu stiu thinking vb mai mult cu el vezi ce gandeste si cum gandeste
Asigura'te ca te merita si ca merita o relatie cu el
Sa nu fie gen smecheras asa ca nu e bine o sa vezi happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, intai sa iti raspund la a doua intrebare ca e mai scurt. Incearca sa iti dai seama, daca vrea doar sa isi bata joc de tine (daca iti acorda suficienta atentie, daca se ingrijoreaza pentru tine si incearca sa te calmeze daca esti suparata...) sau daca nu care cumva sta cu tine dintr-un motiv. Sau sa se gandeasca daca ar mai sta cu tine daca ti-ai schimba ceva la look, de exemplu.
Apoi, prima intrebare: 1. Compara comportamentul lui cu cel de dinainte. Daca sunt schimbari majore in sensul rau, intreaba-l ce se intampla. Nu te astepta sa recunoasca prea usor (dar nu te astepta sa ai dreptate).
2. Cati ani aveti? Vezi daca sta prea mult cu prietenii, sa nu te evite (dar vezi ca poate are o perioada de teste si te ingrijorezi degeaba)
3. Vezi daca vorbeste prea mult despre o anumita fata. Mult prea mult si o sustine mai mult decat te sustine.
Cam asta ar fi, cred.