| Roliii a întrebat:

1.Va salut! Ce trebuie sa fie asa nasoala viata in care unii dintre noi barbatii suntem parca impinsi sa ne simtim anxiosi sa n-avem curajul sa ne exprimam de-alungul unei istorii marcante (eu)?
2. Parca trebuie sa ai un fel de "facultate de femei" (vorbind metaforic) sa le cuceresti/seduci/coningi ca sa-ti faci o prietena? Eu asa ceva n-am mai pomenit

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu vorbesti de accses la sex? ca de exprimare cu toti putem, traim in democratie, treaba e simpla 80% din barbati nu ar avea sanse daca nu ar exista monogamia si nu ar fi promovata, de ce? pentru ca asa functioneaza selectia sexuala,nu exista convingere, seductie, povesti exista capital erotic =valoare sexuala, poti citi o mie de carti ca nu vei atrage nimic si daca atragi pe una apoi ce faci, primul lucru care conteaza este aspectul fizic =tu esti de nota 6, prespun ca nici social nu stai bine = prieteni,socializare, esti timid, asocial, plictisitor, loc de munca, cariera, planuri de viitor, ce am observat eu
barbati cred ca femeile nu pun pret pe fizic dar ei vor fete frumoase =ipocrizie curata
se cred de nota 8 fiind de 5 =jalnic
devin misogini, complexati,frustrati in loc sa vada de adevar,bine sunt si multe minciuni pe internet, teoria evolutiei e un inceput foarte bun, prima impresie face totul, daca esti dragut indiferent de sex o sa ma comport diferit cu tine, asta e adevarul, nu trebuie sa ai facultate de femei si valoare sexuala

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai nevoie de așa ceva.
Este suficient să te porți normal.
Dta pornești de la o idee.
Să cucerești. Luptă în care dta să învingi.
Să seduci. Să obții succes prin mijloace de sugestie și manipulare.
Să con-vingi. Adică tot să în-vingi.
În toată această postură vezi relația ca o luptă, ca un leu care trebuie să o convingă mușcând-o de ceafă. Dar dacă te mușcă ea de gât. De aici, anxietatea.
Hai să schimbăm atitudinea.
Hai să fim prieteni, parteneri, să ne bucurăm de viață împreună.
Ca un cățel care dă din coadă ca să arate că el este bucuros de întâlnirea respectivă.
Lumea și viața nu este aceeași pentru toți.
Dar pentru fiecare este așa cum i se pare.

| OrdanKarris a răspuns:

Vrei sa inveti despre natura feminina si la ce sa te astepti de la muieri in general? Cauta pe Youtube Tom Leykis si Patrice o'Neal. Urmareste contentul lor zi de zi de zi, pana nu mai poti urmari si baga la cap tot ce zic.

In acest timp cauta pe net cartea "The Rational Male" a lui Rollo Tomassi si citeste-o, AI sa ai o revelatie despre muieri. Astea 3 surse sunt toata "facultatea de femei" de care ai nevoie. Din cate vad mai mult ca orice cauti raspunsuri. Daca cauti ce ti-am recomandat vei primi mai multe raspunsuri decat ti-ai fi dorit. Tom Leykis si Patrice o'Neal pe Youtube. Cartea "The Rational Male" scrisa de Rollo Tomassi o gasesti pe google in format.pdf sau o poti comanda de pe Books Express ro sau Amazon. Succes.

P.S anxietatea care o simti este de la programarea feminina de a iubi cu care ai fost programat de mic, o programare proasta si dezavantajoasa tie, una de care trebuie sa scapi REPEDE.