| 94Lucifer94 a întrebat:

A citit cineva Osho - Cartea despre femei? Am ajuns pana aproape de jumătate, si mi se pare că Osho consideră cumva femeia superioară bărbatului, iar bărbatul trebuie să fie exact ce are nevoie femeia laughing
Citez: ''femeia trebuie iubită, nu înțeleasă''. Pornind doar de la acest citat, ce sunt bărbații care iubesc o femeie pe care nu o ințeleg?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Femeia oferă doar sex asta trebuie înțeles, deci nu are rost, sens sa iți pierzi timpul cu gândul ca poate sa iți ofere și alte lucruri, nu trebuie ascultate sau băgate în seama sau luate în serios, gaurica e superioară penisului asa e, nu sunt misogin dar serios acum ce oferă altceva? Drame inutile

| 94Lucifer94 explică (pentru RAY):

Depinde in ce context, pentru că tu aici descrii o prostituată care intr-adevăr doar asta face. Sunt sigur că dacă femeile nu ar putea satisface bărbații, dacă nu ar exista această dorință și plăcere sexuală, nu s-ar mai uita mulți la ele. Dar totuși poate abia atunci ai intelege dacă ai nevoie de o femeie din alte motive, cum ar fi suport moral, alinare, prietenie. Ca să nu zic ceva de treburi casnice precum gătitul, spălatul și curățenia, asta orice bărbat le poate face. Dar dacă bărbatul muncește și aduce banul in casă, iar femeia stă acasă in comfort, e datoria ei, pentru că altfel nu știu cum aș descrie o femeie care nu produce nimic, ci doar desface picioarele pentru a-și mulțumi bărbatul.

| RAY a răspuns (pentru 94Lucifer94):

Vorbesc despre fetele care folosec corpul lor ca pe o modalitate de a trai, nu am nimic cu ele, eu nu suport tarfele =alea care inseala, dar cei dept nici barbati nu au ce oferi sunt imaturi, obsedati sexuali, libidinosi

| iulia0514 a răspuns:

Nu cred ca poți iubi pe cineva pe care nu-l înțelegi din toate punctele de vedere într-un cuplu parteneri trebuie sa se înțeleagă reciproc altfel nu funcționează relația! Îți recomand să citești Frumoasele adormite de Stephen și Owen King știu ca e ficțiune dar s-ar putea să-ți placa!

| pernaperna777 a răspuns:

Cum ar zice curv3 de greece femeile nu sunt niste obiecte, trebuie respectate si sa le oferi cat mai mult madular.