| BaiatulAscuns a întrebat:

A fost ca o sora pentru mine si eu ca un frate pentru ea la inceput. apoi eu m-am indragostit de ea si eram SIGUR ca si ea de mine.si cand am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna ma amanat saptamani intregi, a facut o gramada de lucruri care mau ranit si ceea ce cred acum este ca si-a batut joc de mine.si ne-am certat foarte rau, i-am spus ca nu mai vreau sa aud de ea vreodata.de ce a facut toate astea? vi se pare normal?(ea mi-a spus la un moment dat ca era indragostita de mine si de asta facea lucruri stupide din care ma suparam). adica o intelegem daca vroia sa ramanem prieteni, dar a facut atatea incat nici ca prieten nu cred ca a vrut sa ma pastreze.si totusi a facut si lucruri care aratau ca tine la mine.ce credeti?straight face.e posibil sa fi fost atat timida fata de mine incat s-a speriat cand i-am spus ca n-am mai tinut la o fata atat de mult?

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

In primul rand eu nu cred ca poate exista prietenie adevarata lipsita de orice dorinta de intimitate intre un baiat si o fata. Fie unul dintre ei are alta orientare sexuala, fie se iubesc in secret!
In al2lea rand eu cred ca ea e speriata, ii e frica de ceva, poate a avut o relatie esuata in trecut din care a iesit foarte ranita, fie ii e frica sa nu te piarda ca prieten, poate tine la tine, dar nu se simte pregatita pentru o relatie, dar asta doar ea stie. Vorbeste cu ea, intreab-o cu calm si rabdare ce s-a intamplat cu ea, de ce si-a schimbat comportamentul. Comunicarea e cheia pentru 90% din probleme oamenilor moderni. Multa bafta!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e vina ta ca fata nu si a dorit o relatie cu tine, cred ca se simtea bine in compania ta, ca prieteni/amici

| Tmcn a răspuns:

Poate s-a speriat de ce se întâmplă între voi şi nu ştie cum să acţioneze.

| neutrino a răspuns:

Cata minte iti trebuie sa intelegi ca fata nu te doreste ca partener pentru o eventuala relatie?

| BaiatulAscuns explică (pentru neutrino):

We u du-te si te sinucite ca ai face omenirii o favoare.pe bune m-am saturat EU de raspunsurile tale si la intrebarile mele si a altora. daca vrei sa raspunzi la misto mai bine taci.te-as si injura da cred ca numi valideaza comentu deci :"... " si legat de intrebarea mea, mai invata sa citesti ba boule, ti-am zis ca din tot ce facea sa intelegea ca vrea o relatie si ea spunea nu dar u esti prea prost ca sa intelegi.hai pa

| neutrino a răspuns (pentru BaiatulAscuns):

Iata ca prostia baiatuluiascuns da in clocot. Adevarul doare tare, nu? Trebuie sa intelegi si sa te resemnezi ca nu toata lumea are minte, cu atat mai mult un avorton ca tine. N-ai avut nici noroc macar sa poti intelege ca asa cum pui o intrebare, la fel ti se va raspunde.