| m4n1ak a întrebat:

A rămas însărcinată?
M-am "jucat" cu prietena mea și am ejaculat, dar într-un șervețel, pe care apoi l-am aruncat si m-am spălat pe mâini. După care am introdus degetul la ea în vagin, dar nu adânc. Este virgina.
Sunt șanse să rămână însărcinată? Cât de mari?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

CONDITIA DE BAZA pentru ca o femeia sa ramana insarcinata este aceea ca IN PRIMUL RAND SA FIE OBLIGATORIU IN PERIOADA FERTILA in momentul producerii sexului.De asemenea este nevoie sa existe sperma care trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter pentru a fecunda ovulul in cazul in care acesta exista sau va apare in urmatoarele 3-5 zile.In cazul vostru cel putin una dintre conditii nu a fost indeplinita deci se poate afirma ca probabilitatea formarii unei sarcini in astfel de conditii devine atat teoretic cat si practic INEXISTENTA.O femeie nu ramane chiar atat de simplu/usor insarcinata. Pentru a nu avea probleme nici in viitor ar fi bine ca intotdeauna sa procedati cu multa responsabilitate cand veti practica jocuri sau o sa va incepeti viata sexuala. Multa sanatate.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Cum te-ai jicat? Prin penetrare sau fara penetrare? Daca a fost prin penetrare, iubita ta nu mai este virgina. Faptul ca te-ai spalat dupa ce ai ejaculat si ai bagat degetul in vaginul ei, nu este vun pericol de a ramane gravida.

| Kira5854 a răspuns:

Sansele sunt extrem de mici, chiar inexistente, asta daca te-ai spalat pe maini.

| claudia17448 a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji, daca te-ai spalat pe maini sigur nu a ramas gravida. happy

| Florentin_Gruia_1995 a răspuns:

Daca a fost asa cum spui tu poti sta linistit nu a ramas.