| justifyme a întrebat:

A venit vacanta si nu ma simt deloc happy sad
m-am indragostit prin aprilie si nu am apucat sa imi fac curaj sa-i zic
insa el a dat semne ca "ma place" pe la inceputul anului : imi facea cu ochiul, imi zambea lung si la unele ore era loc liber langa mine si el venea sa-mi tina de urat :X:X, nu am apucat sa ma bucur de "iubirea lui" pentru ca nu cunosteam colegii si nici pe el pentru ca erau noi
oare ma place?
cum sa fac sa-mi treca dorul vacanta asta? de intalnit nu prea o sa ne intalnim, nu am nr lui si net chiar nu are( mi-a zis fratele lui )
deci? vreau rasp repede : funda + vot

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grea situatie, sincera sa fiu...
Fara sa vrei iti va zbura gandul la el, deci nu prea iti poti potoli dorul daca nu va puteti vedea.
Totusi, ai putea sa te plimbi cam pe unde sta el, sau prin locurile pe care le frecventeaza destul de des.
Dar daca nu poti face aceste lucruri, ai putea sa incerci sa uiti.
Distreaza-te cat mai mult cu prietenii, vorbeste pe mess, pe diferite site-uri de socializare.winking

6 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Afla-i nr de tel si invita-l in oras sau afara cevatongue flirteaza cu el si vezi rezultat

| D0zzz a răspuns:

Stiu, e greu sa te indragostesti de cineva si sa renunti la el. Vorbeste cu cineva care sti ca il cunoaste, sta cu el, are numarul lui. Cere-i numarul acelei persoane, il suni, vorbiti si, eventual, ii propui sa mergeti intr-un parc, la un suc, la un film etc. Daca vrei sa nu te plictisesti vara asta cat timp nu esti cu el, poti sa stai cu prietenii tai, mergeti la strand, daca aveti casa la curte luati furtnul si va udati, stati si va bronzati, mergeti la un mall, intr-un parc. Viata e lunga si merita traita, este vara si este splendid afara! Succes cu baiatul si cu vacanta de vara!

| Silvya18 a răspuns:

Daca il cunosti pe fratele lui poti cere numarul de la el si daca el se apropia mereu de tine si iti facea semne nu o sa trebuiasca mult sa vorbesti, sau poate eshi cu prietenii si ii zici lui cineva sa-l invite si pe el.succes :* funda? :X

| Karoline005 a răspuns:

Te place,te place, incearca chestia cu uitatu, sau incearca cumva sa faci rost de nr lui, asa ceva...bafta

| GetFit a răspuns:

Gaseste un baiat care iti place si poate il uiti si o sa iti fie mai bine cu,, noul". Stiu ca e greu dar poate chiat gasesti un baiat frumos si care sa te intelega.
It`s summer, have fun!

| bia_6925 a răspuns:

Pai...ai putea face rost de nr lui de tel, si sa va intalniti undeva.

sau sa incerci sa il uiti doar e vacanta si nu merita sa fi trista pentru un baiat careee poate nici nu ii sti sentimentele lui fata de tine si adevaratbig grinbig grin.

distreaza`te.doar e vacanta...