| analfabet5698 a întrebat:

Aceasta este povestea mea... E o poveste destul de lunga...:

Acum apoximativ un an m-am indragostit de o fata pe nume Bianca, ea neavand habar de sentimentele mele.
Atunci ea era impreuna cu un tip pe nume Andrei, un tip foarte gelos care daca o vedea pe Bia cu oricine
devenea incredibil de gelos, si de acolo rezulta un scandal monstru.
Eu nu ii spuse-sem Bie-i ca O Iubesc, si cazusem intr-un fel de depresie, atunci ea
imi prezentase o fata pe nume Diana, care atunci mi se parea foarte draguta si amuzanta.
Dupa o relatie de cateva saptamani cu Diana, ea s-a despartit de mine fiindca incepuse sa ia
note proaste la scoala si in o spatamana trebuia sa plece in anglia! Eo am fost plecat din oras cat timp
ea a fost plecata in Anglia si cand m-am intors am mai suportat o luna o relatie cu ea
in acelasi timp in care ea era cu un tip pe nume Mike! cand am inceput sa fiu "amantul" ei am aflat
ca Bia nu mai era cu Andrei! Dar din pacate atunci eu nu mai simteam nimic pentru Bia, care atunci era cu un tip pe nume ALex!
Nu am mai suportat sa fiu un amant si am pus piciorul in prag dupa ce am aflat de la Bia ca Diana ma inselase cu mike in timp ce era cu mine!
Atunci am facut un scandal mare, am despartito pe Diana de mike si m-am re-indragostit de Bia, care mereu mi-a fost alaturi!
Dupa multe nopti ne-dormite i-am spus Bie-i ca o iubesc, ea mi-a spus ca si ea are unele
sentimente pentru mine dar nu poate spune ca ma iubeste... Am continuat asa pana cand Bia a aflat ca Alex o inseala si s-a despartit de el!
Anul acesta, De ziua indragostitilor dupa multe insistente din partea unui prieten caruia ii spunem jizzy, Bia la sarutat pe jizzy!
In acel moment eu am inceput sa plang...
Din nou am lipsit o saptamana din oras si cand m-am intors Bia era cuplata cu catalin... Ea nu il iubea extrem de tare dar totusi tinea la el mult!
Eu i-am cerut lui Bia un sarut, ea a aceptat fara ezitare, si am continuat asa, sarutandune pe ascuns, si dupa ceva timp continuand asa, catalin a sarutat-o pe Diana!
Cand Bia inca nu stia acest lucru, Bia m-a dus undeva unde sa fim singuri, m-a sarutat si mi-a spus pentru prima data ca ma iubeste!
Eu ii spuneam in fiecare minut ca o iubesc... Iar cand a aflat de Catalin si Diana, s-a despartit de Catalin
Insa tocmai cand eram cei mai apropiati, si cand ea era singura l-a ales pe Cosmin, spunandu-mi ca el e mai matur ca mine... am plans mult si am cazut din nou intr-o depresie!
Bia si Diana erau prietene bune! insa Diana a despartit-o pe Bia de Cosmin, ca sa fie ea impreuna cu cosmin! Eu atunci eram impreuna cu Ely
Bia, dupa ce nu am mai vorbit si nu ne-am mai vazut deloc muult timp, m-a sarutat, mi-a spus ca a facut cea mai mare greseala ca nu a vrut
sa fie impreuna cu mine si ca vrea neaparat sa fim impreuna, pentru ca nu vrea sa ma mai piarda, pentru ca probabil
orice fata vrea sa fie cu mine (cuvintele ei)... Eu am acceptat fara sa clipesc, pe loc am vorbit cu Ely si m-am despartit de ea!
Insa Fericirea mea a durat doar 1 zi dupa care Bia imi zicea in continuu ca are iubit!
Ce parere aveti despre povestea mea?

Răspuns Câştigător
| Dan1989P a răspuns:

Destul de ciudata Bia asta...Adica,allooooo,te-a parasit pentru altul doar pentru ca a crezut ca celalalt este mai matur, vezi doamne.Incearca sa uiti de ea deoarece iti face numai rele.Bia parca este dintr-un film de drama-comedie extrem de prost, adica maine e cu tine, poimaine este cu altul deoarece poate tu nu esti suficient de matur etc...Genul asta de persoana este foarte enervant si asa ajung toate. Ajung viitoare neveste care mai tarziu o sa-si insele barbatul doar pentru ce spre exemplu nu are destui bani.Imi amintesc de un caz recent pe care l-am avut ( sunt avocat ) ca un barbat vroia sa divorteze pe motiv sa nevasta il insela. L-am intrebat mai detaliat despre ce a fost vorba si a fost foarte clar:"Eu, cu ochii mei i-am vazut impreuna desi presupuneam ca de mai mult timp o facea dar acum am confirmarea."Este oarecum, strigator la obraz, sa-ti lasi barbatul pentru unul mai avut.Iti zic toate astea deoarece am mai avut cazuri, chiar multe si iti spun sa nu o mai iei in seama oricat de atractiva este sau cat de "provocatoare".

| analfabet5698 explică (pentru Dan1989P):

Multumesc mult Pentru sfaturi! Ai respectul meu!

| Dan1989P a răspuns (pentru analfabet5698):

winking Cu placere.Asta este placerea mea.De a ajuta oameniwinking.

13 răspunsuri:
| Frumushica96 a răspuns:

Mda din pacate Bia a ta isi cam bate joc de tinesad

| Sweete a răspuns:

Wooow, e o poveste uluitoare, dupa care s-ar putea face un film.Foarte incurcat, dar daca ea ( Bianca) a facut ce a facut, nu cred ca e o persoana care te iubea. Poate, a vrut sa fie si ea cu tine, ca sa nu zica alte fete ca ea nu poate.Nu stiu... e ceva delicat TU mai ai sentimente pentru Bianca?

| analfabet5698 explică (pentru Sweete):

Pai acum nu mai tin... sau cel putin cred ca nu mai tin... daca vorbesc cu ea su vreau sa ii spun ceva de gen ca isi bate joc de mine, nu pot vorbi, mi se rasuceste limba in gura!

| Sweete a răspuns (pentru analfabet5698):

Am inteles, eu cred ca ar trebui sa ti-o scoti din cap, pentru ca a creat o incurcatura imensa in viata ta.Nu zic ca trebuie sa o urasti, sa nu mai vorbesti c ea, dar sa incrci sa nu o mai iubest.(stiu ca e greu, e chiar foarte greu, dar macar incearca) Vei fi impacat cu gandul ca ai incercat.

| analfabet5698 explică (pentru Sweete):

Pai chiar acum. ii scriu un mail. prin care ii spun ca, atunci cand eram aproape in limba dupa ea, si chiar o iubeam cu adevarat, ea si batea joc de iubirea mea! o sa ii zic ca ii trimit un mail ca sa ii zic ceva, si sa imi raspunda si ea tot printr-un mail...

| Memories a răspuns:

Cam incurcate numele mi-a luat putin sa inteleg. Apropo si daca s-a intamplat e povestire.

| Hash001 a răspuns:

Telenovela.

| Marius94_5839 a răspuns:

Suflete pereche, asa parca se chema telenovela, nu?

| Lindaaa a răspuns:

Ea cu cosmin eu cu catalin eu cu nu stiu mai cine de aici cu tine de aici cu celilalti numai intelegi e trista povestea ta dar nu prea cred ca te merita daca tear fi iubit nu tear fi parasit si ca nu este matur nu asa se face. iar tu daca o iubesti nu trebuie sa incerci sa o uiti intinindute cu altu mulri asa fac dar asts nu te va ajuta sa o uiti..nu mai plinge atita numai fi asa sensibil concetreazati mintea cu altceva invatatura de exemplu priveste filme du-te la o plimbare fa ceva o vei uita mai sunt fete nu e sfirsitul lumii! toti suferim dar odata si odata suferinta asta se va termina. pina la urma ea va suferi ca tea pierdut nu tu deci succes

funsa?

| analfabet5698 explică:

Este Povestea mea si este reala, cine contesta asta nu a trecut destul prin viata...

| TheVampireGirl a răspuns:

Aloo! Trezirea baaai! Fata aia te-a lasat pentru altu'. Stai usor. Ti-as spune ceva despre ea dar nu prea potbig grin. Din pacatesad. Nu te mai uita dupa ea.Nu te merita.Acum a venit la tine pentru ca vezi tu fratica 'si-a dat seama ca a gresit'. Te minte. Din cate am observat in ceea ce ai zis. fata asta ii schimba ca pe sosete.Nu merita atentia ta.Cauta pe altcineva care sa nu se duca de la unu la altu' ca veverita din copac in copacwinking.Hai..bafta!:d.Vezi ce faci.