| justme2226 a întrebat:

Aceste 2 propoziţii semnifică ceva într-un mod diferit?
1. Ești o tipă bună cu care o să mi-o trag.
2. Ești o tipă bună cu care să mi-o trag.

Răspuns Câştigător
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Una din diferenţe este că în enunţul 1. pui problema la viitor în care spui că o să ţi-o tragi, iar în enunţul 2. precizezi faptul că, cumva tipa merită să ţi-o tragi cu ea, fiindcă este bună, acum în prezent.
O seară bună!

9 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Exprimă faptul că te vede ca o fufă de doi lei, doar cu o curvă vorbești astfel.

| justme2226 explică (pentru SG1995):

Well tipa nu e curvă. Tipa e good girl. Și ea la întrebat pe tip ceva și idiotul i-a zis una din cele două propoziţii.

| SG1995 a răspuns (pentru justme2226):

Și eu ce-am zis? O vede ca pe o curvă.

| Plato a răspuns:

Prima exprima o certitudine, in a doua se poate sau nu sa... reuseasca.

| Goete a răspuns:

Se spune asta. unei fete pe care vrei doar s-o ****

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ambele propositii sunt la singular laughing

| Csander a răspuns:

Pana nu pui o poza cu tine, cred ca niciunul dintre baieti nu iti poate da un raspuns la asemenea intrebare, scuze.

| justme2226 explică (pentru Csander):

Nu ai nevoie neapărat de o poză ca să poţi răspunde la o întrebare.

| Csander a răspuns (pentru justme2226):

Sarcasm poate?