| zonik93 a întrebat:

Acum 3 ani am stat cu un tip vreo 2 saptamani.Ne-am certat si nu am mai tinut legatura. Dupa vreo 3 luni m-a cautat, dar iar ne-am certat.Si tot asa ma cauta, dar ne certam, pana anul acesta cand iar ma cautat rolling eyes si am devenit mai apropriati, am lasat orgoliul deoparte si incapatanarea. Mi-a zis pentru prima oara ca ma iubeste si niciodata nu a lasat sa moara amintririle noastre.Numai ca amandoi ne-am facut sa suferim ca prostii.
(Va dau un exemplu unde se vede ca a tinut la mine)Anul trecut am ramas putin uimita pentru ceea ce a facut pentru mine.Am tinut cu clasa un chef si l-am invitat si pe el, dar eu aveam prieten de 7 luni.
El a crezut ca vin singura la chef dar nu a fost asa. Cand m-a vazut cu el i-a picat fata si a zis ca vrea sa plece ca nu mai poate de nervi! straight face
Dar a stat, in acest timp a vrut sa se combine cu prietena mea cea mai buna. dar aceasta nu a vrut!
Dimineata au venit ai mei sa ma ia de la chef si vreau sa spun ca a fost singurul din casa care a iesit sa vorbeasca cu ai mei (sa-i salute si sa se poarte cum ar fi prietenul meu happy, pentru ca prietenul meu nu prea se are bine cu ai mei, si eram cam certati, numai in certuri o ducem sad de 4 luni incoace )
Si luna aceasta am aflat ca nu stau bine cu sanatatea si i-am spus, iar el a zis ca o sa trec peste cu bine, ca o sa fie langa mine mereu si chiar a venit sa ma vada si mi-a zis sa ma duc la medic de urgenta si l-am ascultat! (pe cand prietenul meu mi-a zis ca o sa trec peste si cam atat sad )
Acum 5 zile l-am rugat sa-mi spuna daca vrea sa se impace cu mine (mentionez ca am prieten de 2 ani) si ca renunt la prieten pentru el. Mi-a zis ca s-a suparat mult cand a vazut poza de la avatar ca o aveam cu el. Si l-am pus pe ganduri.
Dar aseara iar ne-am certat ca prostii. din cauza mea pentru ca m-am saturat sa astept rasp lui si am luat o decizie sa uitam tot ce a fost pana acum ...si ca il voi iubi toata viata chiar daca nu am avut parte de el straight face
Dar imi pare rau pentru ce am zis.
Nu stiu ce sa mai fac.Sa vorbesc cu el fata in fata?
Dar cred ca nu mai vrea sa vorbeasca cu mine sad
Oare ma va ierta si de data asta?
Oare sa fie ceva intre noi ce nu s-a terminat?
(mentionez ca asta e doar o parte din tot ce s-a intamplat intr noi doi, dar sper sa intelegeti si sa ma ajutati cu un sfat, ce sa fac sigh )

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Esti singura care poate decide ceea ce-i mai bine de facut in aceasta situatie. Sau, mai bine spus, sunteti singurii care puteti lua o decizie.
Pentru inceput, cred ca ar trebui sa-ti faci putina ordine in ganduri. Sa hotarasti ce anume iti place la el si sa gasesti motivul pentru care va certati atat de des. Doar dupa ce ai luat tu o decizie poti merge sa vorbesti cu el.
In ceea ce priveste relatia actuala, nu cred ca mai are rost sa o mai lungiti. Banuiesc ca esti si tu constienta ca nu duce nicaieri.
Succes!

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă tu consideri că-l placi/ îl iubeşti atunci mergi şi vorbeşte faţă în faţă cu el. Dar spune-i sincer tot ce simţi şi zii că îţi doreşti ceva serios cu el pentru că ţi-ai dat seama că el te face fericită. Vorbeşte cu el! Baftă!

| Făgăraş a răspuns:

In ciuda certurilor voastre exista ceva esential in relatia voastra care va uneste dupa fiecare conflict! E cel mai bine sa vorbesti fata in fata cu el si sa va stabilizati relatia, mai ales daca amandoi va iubiti sau tineti unul la altul! Daca ai fi tinut doar tu la el sau doar el la tine nu ar mai afi avut sens! Iti urez succes