| Mariiaandreea12334 a întrebat:

Acum 5 zile am facut sex cu iubitul meu neprotejat, de-obicei tin cont de ziua in care sunt fertila și folosim de-obicei prezervativ, dar in ziua aia n am mai ținut cont pentru ca a fost ceva rapid. In ziua aceea mai aveam 3 zile pana la ovulatie. Ideea e ca el a scos o la timp, dar tot am acea frica. El se mai terminase inca o data inainte de a face sex.Azi m au durut ovarele și vreau sa stiu dacă este din pricina unei sarcini

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca iubitul tau in aceeasi zi a mai ejaculat odata si daca fata de momentul respectiv au trecut chiar si 3-4 ore, insa nu a urinat intre timp, in acel caz exista posibilitate ca in uretra penisului sa mai existe resturi de sperma foarte lichida/fluida care sa contina spermatozoizi viabili, sperma care se poate prelinge insesizabil in vagin. Intro astfel de situatii NU se poate elimina in totalitate posibilitatea de formare a unei sarcini, chiar si daca este foarte, foarte mica probabilitatea, fiindca chiar si daca este infima, ea totusi exista. Peste circa 7-8 zile se va putea face testul beta-hCG intr-un laborator de analize medicale, sau peste 17 zile (in ziua de dinainte de revelion) vei putea face testul de sarcina pe baza de urina. Sanatate!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sarcina se manifesta dupa 2-3 SAPTAMANI nu dupa 2 zile. Nu se poate estima, cred ca tine de noroc laughing In principiu n-ar trebui sa ramai, dar nu se stie.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, cu 3 zile inainte de ovulatie si partide consecutive de sex, unde a existat sperma pe teava, de la ejacularea precedenta, iti dau sanse mari de sarcina.
Din pacate, un test de sarcina se poate face abia dupa 21 de zile!
cat privesc simptomele de sarcina, apar dupa 3 sapatmani, nu inainte.
Durerea ta de ovare, poate fii de fapt durere de intestin gros, din cauza gazelor sau a unei mancari mai grele, dar in nici un caz din cauza unei sarcini.
O sarcina daca s-ar fi format, ar fi acum in a 2-a zi de existenta si inca in forma celulara.

| Goete a răspuns:

Sarmanul... Asa ca iubitul tau era neprotejat si tu te-ai folosit de faptul ca el saracu' era neprotejat?