| Nikcoletta a întrebat:

Acum 6 luni m-am despărțit de prietenul meu și de atunci totul a devenit un coșmar.

Mă gândesc mereu la el și mă întristez cand îi vad pozele.
Trăiesc o stare de șoc, nici acum după 6 luni nu îmi revin.
Nu am liniște noaptea mă trezesc de mai multe ori și umblu prin casă, când mă gândesc ca doarme cu altcineva.
Mă doare ca are altă prietenă și s-au mutat împreună.
Am încercat să ies cu altul dar tot nu pot să îl uit.
Ce aș putea să fac? Nu mai pot să trăiesc coșmarul ăsta

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ii scrii frumos in mesaj in care te descarci de ganduri, sa-l faci sa constientizeze prin ce treci si il lasi in pace.
Nimic nu-l va aduce inapoi, asta este clar. Ori treci peste, ori iti continui viata in mustrari fara sens si fara scop.

| Sofer a răspuns:

Trebuie sa te descarci sa scapi de gândurile astea.

| Andreea1778 a răspuns:

Știu cum e ca am trecut un an de zile prin asta..Eu mi-am făcut alt prieten și am uitat de el, însă e neam cu el și crede-mă ca s-a ofensat tare...laughing Dacă vrei sa vorbim dă-mi instagramul și îți voi explica mai multe chestii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii o scrisoare cu ceea ce simți și ii dai foc scrisorii. Succes!

| Emma30555 a răspuns:

Dacă te consolează cu ceva sa ști ca nu ești nici prima nici ultima care suferă din dragoste. Majoritatea dintre noi am trecut prin asta. Timpul te va face sa treci peste, te va ajuta când îți va plăcea cu adevărat de alt băiat dar pentru asta trebuie și tu sa faci eforturi sa fii mai deschisa și concentrata pe ați găsi pe cineva și a merge mai departe. Trebuie sa ți ocupi timpul mereu cu ceva ca sa nu te mai gândești la ce face el

| Violleta2022 a răspuns:

Cand vei accepta adevarul si vei termina sa mai faci o obsesie dintr-un trecut trist, vei putea sa te bucuri de viata.
Trebuie sa te maturizezi si sa intelegi ca, dragoste cu sila nu se poate face.
Baiatul ala nu te-a iubit, odata ce te-a schimbat rapid pe o alta iubita, ca atare, nu se va intoarce niciodata la tine.