| barbie251 a întrebat:

Acum cateva luni am rupt un colt al ambalajului unui prezervativ, dar nu am scos prezervativul. Se mai poate folosi?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Folosește unul intact, pe acela aruncă-l.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Prezervativele nu costa mult, eu zic ca decat sa risti sa faci o prostie mai bine iei altul

| grab a răspuns:

Daca era de azi pe maine era ok, dar asa nu se stie in ce conditii latexul ala s-ar fi putut degrada si sa ti se rupa la 2-3 manevre. depinde de multe lucruri dar pentru 10 lei nu te risca.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Eu zic ca nu se mai poate folosi. A intrat aer, praf, microbi. Mai bine cumparati altul sa fiti mai siguri happy

| Yhugato a răspuns:

Se mai poate folosi daca prezervativul nu a avut vreo parte din el scoasa afara din ambalaj, adica sa se vada prezervativul prin ruptura, asfel sa fi preluat bacteri isi alte tipuri de-astea din aer.winking