| imyourdestiny2 a întrebat:

Acum mult timp eu si un coleg am fost iubiti daca se poate spune asa. dar eram mici nici macar nu ne-am sarutat cu limba, doar pe buze.tot ne-am despartit si tot ne-am impacat timp de un an dar eu l-am iubit si el pe mine el a fost prima mea dragoste, si cred ca si eu pentru el tot prima dragoste am fost. a trecut mult timp de atunci, el a mai fost cu multe fete dar eu nu am mai fost cu nimeni.totusi l-am mai sters din inima incet cu incet dar parca tot tin la el mai mult decat ca la un coleg. el e tipul de smecher, baiat de cartier, de gasca, cuceritor, si glumeste asa ca nicio fata nul prea ea in serios.multi colegi din cls mea vor sa fie cu mine iar eu le-am zis ca am prieten *dar nu am*acum mi se pare ca flirteaza cu mine imi zice ca ma iubeste mult ca i-a fost dor de mine ma ia in brate ma tachineaza imi ia lucruri dar tot face in gluma iar eu nu stiu ce sa cred pentru baietii din clasa mea sunt un premiu sau cam asa ceva toti ma vor daca imi spune sa fiu cu el ce sa fac sa-i zic ca da. daca as face ce simt i-as spune da dar mi-e frica sa nu sufar pentru ca am suferit mult cand am fost impreuna desi a trecut mult timp de at. ce ma sfatuiti sa fac?happy

Răspuns Câştigător
| Frogie a răspuns:

Din cate spui tu, el nu prea este un tip serios si te`ar putea face sa suferi. Nu te avanta imediat in bratele lui. Asteapta sa vezi mai intai daca intr-adevar te place asa cum pretinde, sau daca el ia totul drept o gluma.

8 răspunsuri:
| Silviu591 a răspuns:

"pentru baietii din clasa mea sunt un premiu" raised eyebrows nu ti se pare putin cam exagerat? ai o parere buna despre tine. dar totusi.

cat despre tine si "smecherul" ala.va potriviti. din cate ai explicat tu esti genul pitipoanca iar el cocalar.deci perfect match

| Antonia19989 a răspuns:

Nu iti pierde timpul cu persoane neserioase! Vei gasi pe cineva care sa te aprecieze la adevarata ta valoare, si nu sa se joace cu tine. Ai toata viata inainte, nimic nu se sfarseste aici happy Gandeste-te ca multe iubiri vei avea de acum incolo, si peste multe vei trece. Esti tanara, ai timp happy

| englezuc a răspuns:

Asculta! daca vrei sa fi cu el, spune-i in fata! traiesti viata! sa nua ai regrete! atat! si inca ceva ca uitasem! silviun95 tocmai tu te gasisi sa vorbesti de cocalari si pitipoance? cacalaru curului

| leuxxx a răspuns:

Stai sa mai creasca ca e prea copilaros

| mabytza a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare...si am hotarat sa mai incer o data am suferit foarte mult la ultima data am plans... m-am simtit foarte prost cred ca ar trebui sa cunosti un baiat care te considera ceva mai putin decat un premiu, sa te iubeasca sincer si sa tina la tine cu adevarat

| Mikee a răspuns:

Cupleaza-te cu el si vezi cum merge...

| MiReLa_3183 a răspuns:

Nu cred ca sunt in masura sa-ti dau sfaturi...cauta intrebarea mea si vei afla de celaughing

| ● βéвєℓuѕά ℓu’h ∂ℓά a răspuns:

Faci ce iti spune inima acela este cel mai bun sfat la problema ta happy