| Viahahdhj a întrebat:

Acum o săptămână și ceva eu cu prietenul meu am facut sex si si-a dat drumul in mine de vreo 4 ori, menționând că eram în prima mea zi fertilă, pot să rămân gravida?

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Ori erai in prima zi fertila, ori i ziua de ovulatie. In ziua de ovulatie probabilitatea este foarte mare si in proportie de 80% este baiat. Daca este in prima zi fertila probabilitatea este mai mica si aproape sigur e fata.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ai toate sansele sa ramai gravida, odata ce erai in perioada fertila si facut toate partidele de sex, neprotejate.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca este vorba de prima zi fertila a unei PERIOADE FERTILE in care inainte de ziua de OVULATIE sunt luate in considerare 5 zile, in acel caz se apreciaza ca probabilitatea de formare a sarcinii este de doar 5-10%, iar in cazul in care inaintea zilei de OVULATIE sunt situate doar 4 zile, in acel caz se apreciaza ca probabilitatea de formare a sarcinii ar putea fi de circa 8-20%. Bineinteles cu conditia ca ciclul menstrual sa fie foarte regulat, cu o abatere a lungimii de doar 1-2 zile in ultimele 7-8 cicluri fiindca doar asa se poate stabili in mod ''precis'' ziua de ovulatie. In concluzie se poate aprecia ca exista si o anumita posibilitate potentiala, ca in acest moment sa fii insarcinata. Multa sanatate!

| Viahahdhj explică (pentru corbulalbrosu):

A fost prima zi de Ovolutie

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fii gravida dupa atatea ejaculari in tine.

| Andreeush a răspuns:

Bineînțeles că sunt șanse să fi rămas însărcinată fiind în perioada fertilă.

| Crackman a răspuns:

Nu

| Bibisor1999 a răspuns:

Tu ce crezi, poti?