| georgiana a întrebat:

Ai fost inselat/a! Ce faci? credeti ca se merita o `a doua sansa`?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Oricine merita o a doua sansa, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii tot permiti sa te insele si tu tot sa ierit, uite ca eu am fost inselata, si am iertat, dar de obicei eu iert, dar nu uit niciodata... e bine sa stii sa ierti ca oricine mai greseste, daca a calcat stramb si vede ca este iertat exista 2 posibilitati:ori te va mai insela daca vede ca ii merge, ori se va schimba pentru ca apreciaza faptul ca l-ai iertat, acum depinde de persoana, daca esti de exemplu cu un baiat care te iubeste, te simti bine langa el, te respecta, dar s-a intamplat sa te insele o data, merita sa il ierti, dar daca dupa ce ca te insala se si poaarta urat, nu isi recunoaste greseala, si mai insala in continuare atunci nu cred ca merita...

18 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Cand dai a doua sansa nu mai este dragoste, ci toleranta, intelegere! Cum se zice, cu un gust amar tot ramai in suflet!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu am fost, dar parerea mea, nu merita a doua sansa, daca a inselat o data va mai insela mai ales ca a vazut ca este iertat.

| simoSTAR a răspuns:

Daca te-a inselat o data si l-ai iertat sigur o va face si a doua oara...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu scumpa o persoana cate te insala odata o va mai face si a 2 a oara...

| zeeeeeex a răspuns:

Da am fost inselat... prietena mea cu colegul meu de banca de 4 ani de liceu... Atunci cand inseli persoana iubita nu o faci din prea multa dragoste si persoana respectiva nu merita o a II a sansa, dar tu pentru ca iubesti prea mult si nu poti sa fii fara el/ea langa tine scoti la bataie acea "a II a sansa" cu gandul ca va fi bine si ca regreta dar daca privesti problema dinafara o sa realizezi ca mai devreme sau mai tarziu iar o sa se intample, dar fiind constient de asta preferi sa te minti ca va fi bine si ca intamplarea asta a fost doar o provocare pentru relatia voastra. NIMENI nu inseala din prea multa dragoste!

| hândel a răspuns:

O a doua sansa se merita, insa depinde de circumstantele faptei sale.

| julieta a răspuns:

Depinde de tine.am fost inselata si am iertat.nu sa mai repetat.m-a durut foarte mult dar pentru ca il iubeam si iubesc prea mult nu am renuntat la tot ce am trait am2. oricine merita a2 a sansa, dar nu la infinit.nu regret ca i-am acodat a2a sansa.suntem de 5 ani impreuna, peste un an avem nunta si ne dorim un bebe foarte mult.mult succes poate ca intr-adevar merita sa acorzi o a doua sansa happy

| r8driver a răspuns:

Eu nu e-am acordat a doua sansa...de ce, pentru ca am si eu orgoliu meu.
Cred ca se acorda si a doua sansa...la greseli mai mici, dar cand...deja e prea mult.

| alexdop21 a răspuns:

Mi se pare singurul lucru ce nu trebuie uitat... asta in anumite circumstante, pentru ca, dau exemplu, bea ceva mai mult decat de obicei, sau ia vreun narcotic si nu mai gandeste limpede, atunci da... poate merita o a doua sansa, dar daca ma inseala cu mintea limpede, atunci ...nu mai e loc de iertat

| denisa_2911 a răspuns:

Nu! nu se merita... a facut-o odata, o va face si a doua oara... daca te-a inselat inseamna ca nu te iubste suficient, cand iubesti cu adevarat, nu inseli...eu asa cred... pentru mine nu a existat si nu va exista niciodata o a doua sansa... pup

| lifeForJesus a răspuns:

Nu cred ca cineva merita, a doua sansa...sa te insele!

| 20pamy a răspuns:

Am fost inselata si am renuntat la relatie, indiferent cat de tare m-a durut. Nimeni nu merita o a doua sansa in aceasta situatie.
Dar depinde de tine....de cate ori vrei ca un barbat sa te umileasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am trecut si prin asta. Ale vietii valuri. Daca te consoleaza cu ceva este un banc. Si de Angelina Jolie s-a plictisit cineva. Sansele-s mai multe decat doua. Cine suntem noi sa limitam asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita, a doua orara va face la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, merita, dar ai grija sa il faci sa inteleaga bine ca doar minunile sunt cate trei! Am fost inselata si nu s-a mai repetat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu merita a 2a sansa...pentru ca eu am acordat a 2a sansa si s-a intamplat din nou...asa ca mai bine suferi o data si bine decat sa suferi la infinit...parerea mea... poate gresesc...nu toti suntem la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca merita sa ii acorzi o a doua sansa, gafa se va repeta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt inselat si cu greu a recunoscut.nu spune tot adevarul.sunt disperat, mi-am vazut toate visele spulberate, sperantele naruite.Nu stiu ce sa fac. Ce inseamna a doua sansa? o noua ocazie?