| RAY a întrebat:

Ai renunțat vreodată la a mai spera in a fi într-o relație cu sexul opus?

53 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

11 ani de la ultimul contact sentimental si vor continua sa vina altii. Dammit man nici acum nu trec peste ziua aia cand am prins-o cu amantul, noroc cu legiile astea care sant altfel mergeam cu o mitraliera si impuscam femeile pe strada.

| Drimmero a răspuns:

Niciodata sa nu spui niciodata! iepurele apare cand ti-e lumea mai draga, tu trebuie doar sa fugi dupa el sa-l prinzi, daca-l prinzi asigura-te ca nu-ti va scapa si uite asa ia nastere o relatie/

| Freya1 a răspuns:

Niciodata

| Frank51 a răspuns:

Iar incepi. O relatie poate sau nu sa dureze, nu poti sa controlezi asta, poti sa fi tu de vina sau partenerul, ori altcineva, pur si simplu nu ai de unde sa citesti viitorul. Atata timp cat ai fost loial, ai iubit, ai respectat persoana respectiva nu ai de ce sa ai regrete, treci la urmatoarea, poate suna ciudat, dar asta e viata.

| RAY explică (pentru Frank51):

Dar daca se repeta povestea?

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Next, nu poti sa stai sa plangi pentru cineva care te lasa. Tocmai de asta am renuntat la ideea de relatie, cu fiecare fata cu care vorbesc spun din prima ca nu vreau o relatie, daca accepta e bine daca nu next.

| Hammurabi a răspuns:

De ce ai face asta?
Care e logica? Doar dacă te duci la mânăstire și te călugărești.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Din cauza trecutului man

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Trecutul de-aia se numește trecut. Pentru că e în urmă.
Treci peste.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Nu pot, cand vad ca toti ma dezamagesc intr-un final

| supadeceapa a răspuns (pentru RAY):

Poate ai asteptari prea mari de la altii si te dezamagesti singur

| sofisis a răspuns:

Nope

| SG1995 a răspuns:

Nu chiar, șansele sunt mici, dar nu nule.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Oare laughing

| Emma30555 a răspuns:

La relatie nu dar la dragoste ca in filme da... desi nu se stie niciodata

| Alexuţ02 a răspuns:

Nu, trebuie să mergi pe o anumită premiză " nu toate sunt la fel " în cazul nostru, al băieţilor / bărbaţilor, ia-o cum vrei.

Cred că după prima despărţire care te-a afectat te gândeşti că nu mai vrei o relaţie după asta, dar nu ştii ce se întâmplă.

Cea mai bună soluţie, nu mai pui suflet în următoarele relaţii doar când vezi că merită, e cel mai ok.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Da

| Justme1997 a răspuns:

In ultimul timp da, nu cred ca m-ar suporta nimeni

| RAY explică (pentru Justme1997):

Poate e perioada aia din luna, dar trece si ia

| Justme1997 a răspuns (pentru RAY):

Nu ma tine 1 an întreg laughing

| RAY explică (pentru Justme1997):

E grav si pentru tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. De ce gândesti asa negativ?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Negativ,pozitiv sunt concepti inventate de om

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. cand nu "primeam/împartaseam" aceleasi sentimente sau cand ma " săturam" ca doar eu să "ofer" (sentimente) fără ca acea persoană să le împărtășească sau măcar să îmi răspundă... sau cand își găsea pe altcineva îmi ziceam ce rost mai are si trecem peste ( eu trec peste foarte ușor)

| mihaicelsfant a răspuns:

Ce ai patit de zici asta?

| Subsemnatul123 a răspuns:

Cam incerc sa renunt da. Oricum nicio femeie nu m-a placut vreodata. Mai rau este ca o sa trebuiasca sa suport batjocora celor din jur.

| AlMaDi a răspuns:

Domnule Ray, iar aveti moralul la paman?!
Da, s-a intamplat sa-mi pierd si speranta de-a ma mai vedea intr-o relatie cu sexul opus. Asa cum ati enuntat si dumneavoastra, dezamagirile din trecut te infraneaza.
Dar am considerant ca dezamagirile nu sunt decat niste lecti.
Nu cred ca ne invata nimeni cum sa ne comportam in relati, asa ca noi trebuie sa invatam din greseli.
Daca am fi renuntat de mici a mai merge, doar din cauza ca ne-am lovit si am cazut de prea multe ori, azi nu am mai fi mers.
De ce am continuat atunci sa mergem?
Pentru ca nu stiam ca este imposibil.
Era o chesti draguta, un fluture intreba o omida, cum de merge asa bine cu toate picioarele alea ale ei, nu se incurca? iar de atunci omida nu a mai stiu sa mearga, un lucru ce pana atunci era floare la ureche.
Domnule Ray, pentru a mentine o relatie e nevoie de mai mult decat a fi prezent.
Am renuntat candva, dar eu sunt o jucatoare in viata asta si nu am de gand sa ma dau batuta doar pentru ca am cazut de cateva ori, iar intr-o zi, o sa invat sa zbor. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlMaDi):

Dar ce te faci când singurele tale dezamãgiri din ultimii ani au fost in mare parte in mediul virtual?
Omida uneori e cam pricãjitã.

| AlMaDi a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti dai vreo doua plame, si incerci si in lumea reala?!
Dezamagiri in mediul virtual, la ce anume te referi?
La relatile virtuale?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlMaDi):

Ma refer in general, când ai doar prietene nimic mai mult ca si cunostinte. Si iti incerci norocul pe Tinder/Instagram/Facebook dar esti respins la greu. Si iti pierzi toate sperantele in a mai fii in relatie cu sexul opus.

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Lumea reala? isi place sa fi abordata de necunoscuti?

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Atunci cand vrei sa iti faci prieteni/cunostinte, nu trebuie sa vorbesti cu necunoscuti sa vezi daca puteti avea o conversatie, iar dupa necunoscuti pot deveni sau nu prieteni/cunostinte? (ce frumoasa formulare am facut laughing )
Iar doi, abordarea poate fi facuta intr-un mod frumos sau urat si este evident, ca cea urata nu imi place.

| AlMaDi a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te resping, inseamna ca nu ai avea un comportament frumos, ceea ce mie nu imi pare, sau pe gustul lor.
Acum eu in mediul virtual, in afara de TPU, mai exact pe Facebook, am interactionat doar cu persoanele ce le-am cunoscut fata in fata, dar am avut si doi baieti pe care i-am cunoscut pe Tumblr, cu unul din ei am avut o disputa, iar cu cel de-al doilea nu vorbesc prea mult, dar cand vorbim avem o discutie ok, nimic interesant.
Revin la tine, nu prea stiu ce as putea sa iti spun, atata timp cat tu ai fost dezamagit de sexul opus in mediu virtual, acum eu nu iti spun ca in viata de zi cu zi, nu ai putea fi respins.
Singurul meu gand cand imi spui ca ai fost respins la greu, sa cred cumva ca in discutile cu ele, nu ai avea un comportament ce sa fie placut, un caracter urat.
Cu ce fel de femei intri in discutie?
Cum ajungi sa fi dezamagit de ele?
Iti reproseaza cumva ceva ele in discutile voastre?
Sunt mai multe intrebari pentru a rezolva sau macar intelege o problema, si cred ca iti dai seama de asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlMaDi):

Nu mai conteazã asta Oricum am renuntat la asa ceva. Tu Madi cum ai da de inteles ca vrei sa fii bagatã in seama in viata de zi cu zi de cineva?

| AlMaDi a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa stii ca sunt usor de abordat, ma comport foarte frumos cu toata lumea (mai sunt si cazuri speciale) si sunt si zambareata, nu cred ca abordarea ar fi problema.
Acum nu imi dau seama daca am facut ceva anume pentru care am parut ca mi-as dori sa fiu bagata in seama, pur si simplu au intrat in seama cu mine.

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Nu am inteles nimic

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

M-ai intrebat: "Iti place sa fi abordata de necunoscuti?".
Iar eu ti-am spus ca toti oameni, in afara de rude, imi sunt in prima faza, doar niste necunoscuti.
Iar sa iti raspund prompt la intrebare, chiar daca ma repet, depinde de abordare, daca e frumos sau vulgar facuta, dar in mare parte nu am o problema sa fiu abordata de necunoscuti.

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Fi serioasa

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Cu ce anume domnule Ray?

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Adica tu vorbesti cu toti, foarte serioasa esti

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Daca sunteti ironic, sa stiti ca nu imi dau seama...am doar culori, pete si scris in cap. laughing

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Ai numele meu scris in capul tau? romantico

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Un compliment atat de insignifiant pentru dumneavoastra, nici nu as indrazni?!

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Ce varsta ai mandruta?

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

In curand 22 de ani.

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Diferenta mare nu e intre noi, eu am 28, ce spui ne combinam?

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Prefer sa fiu curtata, domnule Ray.

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Sa imi spui cand te am curatat destul sa stiu

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Nu imi aduc aminte cand anume m-ati curtat, domnule Ray, plus ca am vazut ca sunteti cam fustangiu. laughing

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Pana pe 1 decembrie vreau sa unesc toate fetele in haremul mari uniri

| AlMaDi a răspuns (pentru RAY):

Mult succes in indeplinirea scopului dumneavoastra, domnule Ray, o sa aveti nevoie.

| RAY explică (pentru AlMaDi):

Danke

| Flammachiu a răspuns:

Dunno eu cand nu am cautat am dat de cineva special si m-a acceptat ideea e sa nu te strezezi si sa accepti ca nimeni nu e peferct si daca tu te consideri destul de ok sa te placa careva o sa fi bine si ce nu iti place la tine incearca sa schimbi ce poti si nu uita respectu conteaza