| fashiongirl a întrebat:

Ai un/o iubit/a...cum iti dai seama cand esti pregatit/a ca este momentul sa faci dragoste pentru prima oara cu el/ea?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca atunci cand simti ca dorinta e mai mare decat toate retinerile.

| psiholoaga a răspuns:

Eu zic ca daca aveti o relatie de ceva vreme ("ceva" este relativ, atat cat simti ca s-a creat o legatura), ati luat-o usor cu pettingul si v-ati cunoscut corpurile, daca amandoua persoanele isi doresc acest lucru, momentul primei nopti de dragoste poate fi minunat si memorabil. Important este ca amandoi sa isi doreasca. Si nu uitati de protectie.

| Parintele a răspuns:

Momentul vine atunci cand simti ca nu mai ai nici o retinere, cand simti ca arzi de dorinta si nu mai rezisti si nu te mai multumesti cu jocurile... Daca ai stat cu el 5 luni si simti asta cred ca e ok.

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Nu poti programa asa ceva... poate o sa o faceti cand nu va asteptatiwinking nu poti stii ce o sa simti peste ceva timp... daca o programezi pentru o anumita zi si o sa fii prost dispuna ce o sa facibig grin?
toate vin de la sine

| pisika a răspuns:

Nu poti sa 'iti dai seama'. vine de la sine impulsul, dorinta. e in momentul in care cei doi au incredere unul in celalalt, pot vorbi deschis unul cu celalalt-comunicarea este f importanta. cei doi trebuie sa fie foarte constienti de consecintele ce pot urma. Acest pas este important in relatia de cuplu, e un pas mai departe pentru cei doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faci dragoste nu trebuie programat:zi, ora, sec. o faceti atunci cand simtiti, depinde de ambii parteneri caci degeaba hotarasti doar tu... dragostea se face in doi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Knd stiu ca sunt pregatita 100% de responsabilitati ...de consecinte...de maturitatea mea care o sa fie mare...
mai preferibil pe la 17-18 ani...
sper ca raspunsul meu te-a ajutat in ceva
succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu fac sa ma combin cu el?

| pispis a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat sexul nu trebuie planificat .vine de la sine .stie el cand si cum .nu trebuie sa iti pui problema pregatirii!

| fashiongirl explică:

Tineti cont si de faza ca sunt cu el de 5 luni...cand raspundetihappymersi