| RAY a întrebat:

Ai vrea sa ai o relatie cu o persoana de etnie rroma?

14 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

De ce nu? Daca mi-ar place mult, m-ar place mult, nu ma int ce natie e. Oameni suntem toti.

| Frank51 a răspuns:

Am avut si a fost ok. Evident nu cu una get pe get, ci una mai in rand cu oamenii, inteligenta, deschisa la minte. Nu as putea sa am o relatie cu una foarte inculta si inapoiata.

| RAY explică (pentru Frank51):

Crezi ca sunt inferiori noua?

| Frank51 a răspuns (pentru RAY):

Nu, nu la asta ma refer. Sunt oameni ca si noi cu aceleasi drepturi. Dar eu nu pot fi cu cineva de care sa nu imi placa, si ma refer la nivelul de inteligenta. Nu am nimic cu ei, ii respect asa cum sunt.

| Sofer a răspuns:

De mic mi-am dorit o țigancă bronzata cu piele ciocolatie.

| SG1995 a răspuns:

Nu în mod special, dar nici nu zic pas, adică nu țin cont de etnie, altele sunt criterile mele, să nu fie urâtă, proastă și total anafabetă, să am ce vorbi efectiv cu femeia respectivă.

| ancaval a răspuns:

"ai vrea".....de parcă ține de tine. Inima comandă, dacă o place, o acceptă cu tot pachetul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Crezi ca sunt lipsite de incredere?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca conteaza etnia. Am cunoscut romani tiganosi si tigani decenti. Conteaza locu din care vin acestia.
Si am de recunoscut ca am avut un fel de relatie virtuala cu un necunoscut, care mai tarziu am aflat ca era nascut dupa mine si tigan. Nu m-am certat vreodata cu el, nu ne-am cunoscut. I-am dat eu ignor dupa ceva ani, in care se lega de mine cineva care il cunostea. Apoi dupa vreo 5 ani, inca mai veneau dupa mine sa faca glume proaste pe seama mea. Nu le-am inteles niciodata comportamentu, eram o persoana linistita, asezata la locul meu cum eram pusa. Am vorbit un lucru cu el pe net, imi era sacru. Am inceput sa vorbesc cu el cand plangeam intr-o problema reala. (N-are rost sa pun povestea) Nici nu-mi pasa cine era, era singuru baiat cu care ma intelegeam (si da era doar pe net). Sau asa credeam eu, ce o fi avut el in cap si in viata lui cum o fi fost. Era cu alta fata si se lua de mine, eram prizoniera in minciunile care mi le scria. Nu dadeam atentie persoanelor reale, nu avea logica sa aiba legatura. Si dupa ce am incheiat cu el, am continuat sa am asemenea probleme legate de el. Desigur ca l-am vazut in poze si pe strada, dar imi era frica de "nebunie" si nu am dat atentie. Nu mi s-a zis in fata mie nimic, s-au vorbit despre mine, si eu habar n-aveam ce, se comportau ciudat.

| Silwian a răspuns:

Poate am vrea noi... dar nu prea ar vrea ele! Le ar rupe picioarele parintii lor! Nu s deloc ca romancele! Ai sa razi dar daca una de asta isi inseala sotul e vai si amar de capul ei! Nu s ca romancele! si nu mai zic nimic!

| Paendeo12 a răspuns:

Nu cred ca etnia are vreo treaba. Daca iti place cineva, iti place si gata, fie ca e tigan, turc, rus. E urata parerea generala a romanilor fata de rromi, sunt si rromi cu capul pe umeri, muncitori, cizelati. Daca m-as fi indragostit de vreun rrom, nu cred ca m-as fi impotrivit inimii.