| ThePitPew a întrebat:

Ajung 12 cm la 15 ani?

Răspuns Câştigător
| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
In primul rand nu exista o marime standard a penisului, dupa varsta: x cm la 12 ani; y cm la 14 ani si asa mai departe.
In aceasta perioada, tu esti in pubertate, iar corpul tau se dezvolta armonios, dupa indicatiile pe care ADN-ul, sau mai popular, Mama Natura i le da. Iti cresc mainile, te inalti (iti cresc picioarele), iti cresc si celelalte organe.
Penisul e doar un organ ce alcatuieste corpul uman. Nu trebuie sa te gandesti, ca azi la 15 ani, are 12. Lasa timpul sa isi spuna cuvantul.
Exista oameni maturi care au 12 cm sau mai putini sau poate chiar actori de filme XXX cu penisuri si mai mici. Nu se cauta doar marimea mare la penis.
Un penis mare, daca nu e bine folosit poate rani un vagin. Marimea media a unui penis e cam 15-16 cm. Deci tu esti pe undeva pe aproape.
E posibil pana la 18 ani sa mai creasca cativa cm, e posibil nu. Nu trebuie sa faci o drama din asta.
Sper ca te-am lamurit!

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Depinde la ce ii folosesti.

| GdX a răspuns:

Depinde cat ai palma

| Emazio a răspuns:

Pentru ce sa ajunga, ii folosesti la altceva in afara de a te pisa?

| corbulalbrosu a răspuns:

Ca sa fim sinceri o lungime de 12 cm este cam mica dar s-ar putea sa mai creasca putin in urmatorii inca 2 - 3 ani, perioada in care organismul se va mai dezvolta si odata cu cu celelalte organe, este posibil ca si penisul sa se mai lungeasca cu 1-2 cm. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă fata e slăbuță.

| ThePitPew explică (pentru sadrian46):

Alea si-mi plac happy

| mihai69 a răspuns:

Depinde unde îți intră...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ajung pentru ce?

| Mosotti a răspuns:

Ajung si 13-14 toata viata, nu asta e problema. Am pe unu alfa care o are de 13, 5-14 si a rupt la femei toata viata.

| Emilian65 a răspuns:

Da. Mai creste pana te insori.

| Werrich a răspuns:

Dacă partenerul e băiat nu.

| Kajun a răspuns:

Ajung.

| Unsfatbun a răspuns:

Poți să-i mai pui un prelungitor. La 15 anișori ai tăi, ar trebui să nu te stresezi pentru asta. Mai bine axează-te pe altceva care ar putea să-ți fie de folos în viață.

| Alexandra8963 a răspuns:

Ajung și mai încolo dacă sunt folosiți cum trebuie. Dar trebuie sa te intrebuintezi mai mult in situați asta.