| anonim_4396 a întrebat:

Ajutat-ma si pe mine!(EU am 17 ani, iar FATA de care am sa vorbesc 16). Vara trecuta stateam pe banca cu un prieten si vine o fata din cartier(ea sta cu noi in cartier de mici si ne cunoastem).Ea s-a pus langa mine pe banca(chiar daca pe cealalta banca era loc-acolo statea prietenul asta a meu) si se pune langa mine, vorbim toti 3 cam 10 min, dupa ea se pune cu capul me umarul meu. Dupa vr-o 10 min ma intreaba daca poate sa se intinda si sa stea cu capul pe picioarele mele, eu am zis da! Dupa vr-o 10 min ii spun daca pot sa stau eu acuma cu capul pe picioarele ei,ea a spus da! Stateam cu capul pe picoarele ei,si imi baga mana prin bluza si punea mana pe la abdomen,pectorali,dupa se lasa pe mine si veneam direct cu,,botul,, in decolteul ei,eu spuneam hmm ce frumos si alte chestii si ea nu spunea nimica,zambea si parca mai tare ba baga cu botu,imi lua capul si mil baga in decolteu,dar asa rapid.-e rolling on the floor.Ma pupa pe frunte, obraji, ma alinta cu scumpul meu, iubi meu si etc. Dupa a inceput sa se lese frigul si sa poaie si am plecat in casa.A doua zi o sun si iesim tot in aceeasi formatie afara.S-a petrecut la fel ca ieri. Dupa cateva zile(2-3) incepuse cand mergeam pe strada sa ma eie de brat ori de mana, si ma musca de gat si imi lasa semn vanat din ala de vr-o 3-4 zile.Eram afara cu multi baieti si fete si vedeau ca eu cu acea fata ne cicaleam, si toti imi spunea ca sa ma combin cu ea. Dupa vr-o 4-5 zile de,,joaca din asta,,ma lasa sa ii pun si mainile pe fund si pe la sani, doar cand eram numai eu cu ea, cand eram cu baietii si fetele din cartier nu ma lasa, ma pocnea. Dupa vr-o aproape 8 zile de joaca m-am hotarat sa ii spun daca vrea sa avem o relatie impreuna, ca familia mea ne-a vazut impreuna si ar vrea sa li te prezint si chesii, iar ea a spus ca nu vrea sa fie impreuna cu mine pentru ca eu ii sunt ca un frate pentru ea, ne cunoastem de mici si stam si in acelasi cartier-fata in fata cu blocul ei si ar fi aiurea sa fie cu mine impreuna ca sunt ca un frate mai mare.Eu nu i-am zis nimica,am ramas blocat.A doua zi am sunat-o si am chemat-o afara,iar ea a spus ca e plecata la niste neamuri si ma suna cand ajunge acasa,eu am iesit dupa afara si am vazut-o cu niste fete si baieti, dar ea nu m-a vazut.Ea m-a sunat totusi dupa vr-o ora si am stat cu ea pe afara-dar eram asa dezamagit si fara chem ca m-a refuzat. Dupa am inceput sa nu o mai sun, nici ea nu ma mai suna si mai ma intreba prin mesaje de ce nu mai dau nici un semn de viata si eu dadeam pretexte ba ca sunt racit, ba ca sunt plecat la tara etc.Mai ales ca parintii,matusile si verii si verisoarele m-am intrebat ce am pe gat(aveam muscatura ei) si le-am spus ca m-a muscat o fata si le-am aratat-o pe facebook si toata familia mea a spus ca e simpatica si frumoasa, sa o aduc acasa ca sa faca cunostinta cu ea.-familia credea ca eu sunt impreuna cu ea. Dupa vr-o doua zile de la ce i-am spus ca vreau sa fiu cu ea, fata aceasta s-a,, combinat cu alt baiat din cartier,,! El nu mai era ca un frate pentru ea?!-ba da!-nu conteaza ca au stat decat 2 zile impreuna. Vreau sa stiu oare dec mi-a facut asta?-adica prin asemenea gesturi sa ma faca sa ma indragostesc de ea,si dupa sa ma refuze! =(, Oare si-a batut oarecum joc de mine? ce credeti? Dece mi-a facut una ca asta? Mai merita sa ii dau atentie?-eu si acuma o mai plac nebuneste, am am suferit si am fost suparat mult, mult timp din cauza refuzului ei.PARERI SI SFATURI---

5 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Imi place sa fiu direct. Din ce ai relatat tu aici da semne de "dezbraca-te sa te ***, imbraca-te ca nu te mai ***".
Pare nesigura pe propriile actiuni, mai mult cauta atentie. Posibil sa fi avut niste probleme acasa... sau nu o agreaza parintii si cauta afectiune in alta parte, sau in alte parti mai bine zis. Fetele pot fi imprevizibile, poti sa o intrebi chiar tu de ce a facut una ca asta daca tot te vede ca pe un "frate". Oricum, nu trebuie sa pui botu si sa stai suparat pentru faze de genu. Ai sa te confrunti toata viata cu ele.

| aumih16 a răspuns:

Poate doar a facut-o in joaca! asa! stai calm! ca daca voia sa fie impreuna cu tine era! nu se prefacea! asa sunt unele fete mai prefacute! altele mai hoate asa! dar tu cauta o fata care chiar sa te placa! sa nu isi bata asa joc de tine! sa te umileasca! ce vrei fetele sunt mai hoate smechere! azi spun zic ca te plac! maine numai! te plac!

| kandaraki a răspuns:

Esti copil, sub 18 ani, asta la sigur. treaba e in felul urmator - fata doar se juca cu tine, te tachina sa zicem asa. care relatie? care sa o prezinti parintilor? pentru ce? esti prost rau daca asa gandesti. pentru ca a stat alaturi, si-a pus capul pe umerii tai si ai atinso putin tu vrei deja relatie si sa ii faci cunostinta cu parintii tai? fata se juca cu tine, in gluma, clar ca nu vrea nimic cu un asa tantalau ca tine. uito, nu esti pentru ea. tu ai nevoie de o fata linistita de la tara, care sa iti faca pe plac mereu si sa stea cuminte langa tine, o fata care la sigur va fi aleasa de parintii tai!

| Andreiu68 a răspuns (pentru kandaraki):

Nu am inteles nimica si aberezi, mai bine mu raspundeai la intrebare

| kandaraki a răspuns (pentru Andreiu68):

Repet, esti minor, un copil prost, care nu stie ce sa faca si cum sa se comporte cu o domnisoara.