| Andreiu68 a întrebat:

Ajutat-ma si pe mine!(EU am 17 ani, iar FATA de care am sa vorbesc 16). Vara trecuta stateam pe banca cu un prieten si vine o fata din cartier(ea sta cu noi in cartier de mici si ne cunoastem).Ea s-a pus langa mine pe banca(chiar daca pe cealalta banca era loc-acolo statea prietenul asta a meu) si se pune langa mine, vorbim toti 3 cam 10 min, dupa ea se pune cu capul me umarul meu. Dupa vr-o 10 min ma intreaba daca poate sa se intinda si sa stea cu capul pe picioarele mele, eu am zis da! Dupa vr-o 10 min ii spun daca pot sa stau eu acuma cu capul pe picioarele ei,ea a spus da! Stateam cu capul pe picoarele ei,si imi baga mana prin bluza si punea mana pe la abdomen,pectorali,dupa se lasa pe mine si veneam direct cu,,botul,, in decolteul ei,eu spuneam hmm ce frumos si alte chestii si ea nu spunea nimica,zambea si parca mai tare ba baga cu botu,imi lua capul si mil baga in decolteu, dar asa rapid.-e rolling on the floor.Ma pupa pe frunte, obraji, ma alinta cu scumpul meu, iubi meu si etc. Dupa a inceput sa se lese frigul si sa poaie si am plecat in casa.A doua zi o sun si iesim tot in aceeasi formatie afara.S-a petrecut la fel ca ieri. Dupa cateva zile(2-3) incepuse cand mergeam pe strada sa ma eie de brat ori de mana, si ma musca de gat si imi lasa semn vanat din ala de vr-o 3-4 zile.Eram afara cu multi baieti si fete si vedeau ca eu cu acea fata ne cicaleam, si toti imi spunea ca sa ma combin cu ea. Dupa vr-o 4-5 zile de,,joaca din asta,, ma lasa sa ii pun si mainile pe fund si pe la sani, doar cand eram numai eu cu ea, cand eram cu baietii si fetele din cartier nu ma lasa, ma pocnea. Dupa vr-o aproape 8 zile de joaca m-am hotarat sa ii spun daca vrea sa avem o relatie impreuna, ca familia mea ne-a vazut impreuna si ar vrea sa li te prezint si chesii, iar ea a spus ca nu vrea sa fie impreuna cu mine pentru ca eu ii sunt ca un frate pentru ea, ne cunoastem de mici si stam si in acelasi cartier-fata in fata cu blocul ei si ar fi aiurea sa fie cu mine impreuna ca sunt ca un frate mai mare.Eu nu i-am zis nimica,am ramas blocat.A doua zi am sunat-o si am chemat-o afara,iar ea a spus ca e plecata la niste neamuri si ma suna cand ajunge acasa, eu am iesit dupa afara si am vazut-o cu niste fete si baieti, dar ea nu m-a vazut.Ea m-a sunat totusi dupa vr-o ora si am stat cu ea pe afara-dar eram asa dezamagit si fara chem ca m-a refuzat. Dupa am inceput sa nu o mai sun, nici ea nu ma mai suna si mai ma intreba prin mesaje de ce nu mai dau nici un semn de viata si eu dadeam pretexte ba ca sunt racit, ba ca sunt plecat la tara etc.Mai ales ca parintii, matusile si verii si verisoarele m-am intrebat ce am pe gat(aveam muscatura ei) si le-am spus ca m-a muscat o fata si le-am aratat-o pe facebook si toata familia mea a spus ca e simpatica si frumoasa, sa o aduc acasa ca sa faca cunostinta cu ea.-familia credea ca eu sunt impreuna cu ea. Dupa vr-o doua zile de la ce i-am spus ca vreau sa fiu cu ea, fata aceasta s-a,, combinat cu alt baiat din cartier,,! El nu mai era ca un frate pentru ea?!-ba da!-nu conteaza ca au stat decat 2 zile impreuna. Vreau sa stiu oare dec mi-a facut asta?-adica prin asemenea gesturi sa ma faca sa ma indragostesc de ea, si dupa sa ma refuze! =(, Oare si-a batut oarecum joc de mine? ce credeti? Dece mi-a facut una ca asta? Mai merita sa ii dau atentie?-eu si acuma o mai plac nebuneste, am am suferit si am fost suparat mult, mult timp din cauza refuzului ei.PARERI SI SFATURI---

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Halele maica sfanta frate, ai facut marea greseala sa fi cumsecade, trebuia sa o duci la tine acasa, sau la un hotel si sa rupi patul cu ea! ea ti-a dat semne clar ca ii curg balele dupa carnatul tau

| KDily a răspuns:

Crede-mă,genul ăsta de fete nu merită dragoste. Merită să fie bătaia de joc a altora, cum batjocoresc şi ele la randul lor.

| grab a răspuns:

Eu in locul tau as face pe prostu nitel. ce daca nu vrea oficial sa fie iubita ta si sa o prezinti parintilor... faci ca ea: o inghesui si tu pe unde o prinzi, o pipai, o exciti, va mozoliti, o rogi sa fie cat vrea ea de indrazneata si tu la fel, si poate pana la urma ramane cu gandul la tine si te cauta ea... cu salteaua. happy succes! nu e mereu nevoie sa ceri voie sau sa oficiezi ceva ce merge de minune mai ales pe low profile.

| Madesz a răspuns:

Nu te merită! Tu i-ai fost prieten bun, ea doar s-a folosit de tine, rabla! E o panarama! Huoo! Nu mai vorbi cu ea! Ai înțeles?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Madesz):

De ce o faci panarama? fata s-a dat in spectacol si ia aratat semne clare ca vrea sa o rupa in doua, iar el ca blegul nu a facut nimic, scuza-ma aici e vina lui ca nu a actionat eficient, fata a vazut ca e bleg si a trecut la altul cu tupeu, ea isi traieste viata NU este panarama

| Madesz a răspuns:

A, da. Am citit tot happy

| Madesz a răspuns:

Pai Dacă erau,, prieteni buni,,? Doar ea a zis ca îi e ca un frate pentru ea. Mdea, pentru tine totul se rezuma doar la s*#. Înțeleg.

| EaSports a răspuns:

Fata, drept sora ta mai mica a vrut sa se foloseasca de tine. O domnisoara disciplinata care ar vrea ceva serios cu un baiat nu ar proceda asa din primele secunde, minute si zile. Fii rezistent si ganditor la astfel de cazuri poti avea mari neintelgeri dupa asta.

| AnimefangirlYaoi a răspuns:

Degeaba o iubesti, ea doar s-a folosit cumva de tine.Fa-ti si tu o iubita si sun-o pe fata aceea daca vrea sa iasa pa afara, tu venind cu prietena ta.Sa vedem ce reactie are.Nu merita iubita, ea este o stii tuwinking

| RalluRaluka15 a răspuns:

Pai ce sa spun... eu consider ca te.a placut pe moment, si de aia s.a dat la tine... dar daca te plăcea nu avea de ce sa te refuze... nu te mai gandi la ea, multe fete fac asa sa isi bata joc sau sa se simta ele bine... cauta o fata calumea care sa nu te faca sa suferi, mult succes