| anonim_4396 a întrebat:

Ajutați-mă să-nțeleg o chestie.
Deci mă-mbrac bine, mă îngrijez, mă dau cu parfum și mă tund des.

De ce după toate aceste lucruri nici-o fată nu se uita-n direcția mea pe stradă, la serviciu sau-n autobuz?

Unde greșesc?

(Am 24 de ani)

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fetele se uita la baieti cu bani, si in general ele cauta aventuri la fel ca si baietii nu vor nimic serios gen casatorie, si fetele au idealuri pe care nu le vor gasi daca tot cauta bărbatul perfect, sunt multe fete care toata viata au alergat după făt frumos si nu au gasit nimic, au ajuns ele la 40 de ani sau 50 de ani si tot singure au ramas cautînd aiurea visînd sperînd ca doar doar vor gasi si ele, daca ele sunt vesnic ne multumite de orice barbat le iese in cale si le gaseste N defecte, problema lor sa stea asa.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca mai trebuie sa deschizi si gura si sa-i spui lucruri frumoase.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi ca esti un baiat foarte mic de statura, deci sanse foarte mici sa se uita o fata la tine, mai ales daca le plac baietii mai inalti, fiindca vor sa poarte tocuri.

Uite aici, unde spui ca ai 24 de ani, 1.67m si 80 de kg.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru RTK):

Probabil ca si tu ai acnee acolo, daca stii atat de bine.

| Mosotti a răspuns:

Gresesti pentru ca trebuie sa te duci la abator sa-ti pui alt cap, glumesc dar o zic si serios, nu ai figura aia (poate nici corpul, dar ala e pe locul 3, figura e pe primul loc) atractiva cum ai barbatii aia dupa care intorc multe fete capul.

Degeaba te imbraci, te tunzi, te dai cu parfum, ca nu asta e principalul, ci cum arati tu in slipi la strand cu parul sifonat! Cam asa ceva. Ca fata aia cand te pupa, cand te ia in brate, cand face sex cu tine, nu face cu hainele si cu parfumul si cu tunsul, ci cu tine si atat.

Deci tu nu gresesti cu nimic, a gresit natura ca nu te-a facut prea atractiv.

| Mayhem666 a răspuns:

Conteaza si cum arati, ca degeaba faci toate alea daca esti urat.

| Mosotti a răspuns (pentru Mayhem666):

Exact! Bine zis, daca nu atrage in primul rand cu figura, degeaba se imbraca, se tunde si se pafrumeaza, ca daca arata bine, si in tricou de la second daca era (Dar curat si sa nu fie rupt), in pantaloni scurti si neparfumat, se uitau multe dupa el.

Se uitau si la strand unde nu era nici pieptanat, nici pafrumat si nici imbracat.

Dar i-am explicat, acum stie de ce.
Chiar din contra, unele fete cand vad pe unu neatractiv care se tot tunde, parfumeaza, imbraca, il face penibil.
Si te ia cu "ete ala ce se screme si parvine sa ma vrajeasca pe mine, ce penibil e".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă tu crezi că doar pentru cele menționate de tine mai sus, te vor plăcea femeile, înseamnă că ai eșuat ca bărbat.

| Cksihja a răspuns:

Mergi în pielea goală și-o să vezi cum se uită fetele după tine.

Răspuns utilizator avertizat
| MariannN20 a răspuns:

Lasa fata sa vina singura, numai alerga dupa fete. ca nu isi are rostul ok? tu continua tot sa ai grija de tine, sa te imbraci bine si sa te ingrijesti in cel mai bun mod dar nu alerga dupa fete crede-ma

| AndreiG007 a răspuns:

Poate daca ai si interactiona cu ele ai avea vreo sansa. Asa crede-ma ca majoritatea femeilor prefera sa fie abordate si NU sa abordeze baieti. Ele spre deosebire de noi, sunt niste fiinte emotionale, baietii sunt mai pe ratiune. Tot ceea ce trebuie sa faci este ca, daca in momentul acela iti place de o fata, pur si simplu intra in discutie cu ea. Un Buna, sunt X n-am putut sa nu remarc cat de bine te-ai imbracat astazi (...) si uite asa porneste o conversatie. Daca va fi interesata de tine iti va arata direct asta prin modul in care iti raspunde, cu acelasi interes. Daca nu, NU. Asta este. Urmatoarea aceeasi strategie. Prietena mea de exemplu mi-a spus ca ma placea dar chiar si asa nu mi-ar fi dat mesaj laughing Deci vorba aia. Nu risti, nu castigi si mai mult de atat gandeste-te ca daca tu nu intri in vorba cu ea, altul o va face. Vrei sa fi remarcat? Continua sa faci ceea ce faci. Fi tu insuti, si pleaca cu gandul de a cunoaste o fata. Arata-i ca esti interesat de ea. Isi va da dupa ea seama ce scop ai si iti va raspunde in aceeasi maniera daca doreste acelasi lucru happy