| KameliaU a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog frumos. Daca imi tin in fiecare zi, si noaptea parul impletit o sa am parul cret peste mai mult timp? Dupa ce imi fac baie si mi-l impletesc,dimineata imi sta cret, dar nu sta mai mult de 5 ore. Va rog spuneti-mi,vreau sa il am cret, funda!:*

7 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu ai cum sa il faci cret, doar daca eventual iti faci permanent. Daca il ti impletit non-stop va sta cret cateva ore dupa ce il desfaci, atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maică-mea de câteva zeci de ani îl ține împletit, și.,. nu e creț.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Seara dupa ce faci baie si ai parul umed impartel in 3 parti si il impletesti asa obtii cam 3 codite si sa fie legate strans, apoi dimineat apoti da cu ceva fixativ nu oridecare ci din acela modelator si rezistent du-te la magazin si cumpara-ti unul intrebi pe vanzatoare ce e mai bun si cum se numeste si asa ar trebui sa tina big grin
daca nu...asa e firul tau de par ...sau mai simplu ai putea sa-ti faci permanent care va tine cateva luni apoi isi va revenii la loc

| zuzualina a răspuns:

Ciudat... la mine sta si o saptamana laughing

Impleteste-l strans si poate optii ceva laughing

| TequilaLoL a răspuns:

Hii big grin. Eu in cea mai mare parte a timpului il tin in coc, sti acum e cald si nu prea am optiuni. Poti sa iti face multe codite, daca il tii in coc o sa se faca cret la varfuri asa e la mine big grin, sau cel mai simplu si usor il faci cu ondulatorul oh go on, nu este scump, in magazine poti gasi la 50-70 de lei max.
Succes cretulinooo big grin
Funda si mie? Ca asa imi sta binee smug cu fundita

| anaatha a răspuns:

Nu te rog nu fa asta am parul cret si il vreau drept crede-ma e mai frumos cu el drept poti sa iti faci multe coafuri

| brunetzika98 a răspuns:

Ia tot cateva fire (putin mai multe) iar apoi impletestele si tot asa pana iti vei face parul. Normal ar trebui sa te tina cel putin 2/3 zile :* Nu uita, ia mai multe portiuni de pari ca sa faci mai multe codite impletite dupa ce te-ai spalat pe cap si ai parul ud si nu ti le desfaci numai a doua zi :* Fundita puppy dog eyes?