| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog acum nu demult m-am despartit de prietenul meu el a vrut despartierea si la inceputul lunii august e ziua lui de nastere si vreau sa-i scriu o scrisore ca pe el sal doara sufletul citind aceasta scrisoare, astept ajutorr (fundita)

Răspuns Câştigător
| LaNaibaa a răspuns:

M-ai uitat in Universul rece si mi-ai produs in suflet un mare haos. M-ai lasat in ecoul amintirilor ce izvorasc din mintea mea.Un urlet dureros, sugrumat se zbate in mine incercand sa iasa la lumina.
Strig in noaptea intunecata a sufletului in care nu mai poate patrunde nici o raza de lumina.Sunt atat de ratacita in labirintul singuratatii…si nu gasesc nici o cale de a iesi din acest haos al durerii.
Am plans cand m-am trezit in prapastia adanca din care nu mai puteam iesi.Dar curand nu m-am mai zbatut si totul a murit in mine.Ai plecat si un intreg Univers ai distrus in doar o secunda.Nimic nu se mai zbate in sufletul meu.A oboist de atata framantare Acum cateva ore erai aici sau poate…acum o vesnicieIti aud si acum glasul si il simt cum se amplificaSarutul tau e si acum pe buzele mele si lacrimile-mi sapa in propria inima facand o rana adanca.
Lacrimile nu se opresc si curg in continuare asemenea unui izvor, sufetul mi-e amar de durere dar cui sa ma plang?
Oricat de mult sufar vreau sa stii ca din inima mea nu vei disparea niciodata. Din toata inima mea iti urez un " la multi ani! " plin de dragoste, dar si dezamagire. [ sfarsitul l-am pus eu. nu e chiar perfecta dar sper sa-ti placa ]

8 răspunsuri:
| Liviucu a răspuns:

Bine a facut ca te-a parasit. Daca faci si tu ca Ponta cu copy-paste, atunci habar nu ai sa iubesti. Nestiind sa-ti exprimi sentimentele pentru iubit pe o foaie cat chiar si ce te doare, atunci reconsidera faptul ca poate tu ai fost mereu de vina pentru despartirea voastra.

Nu stiu, daca credeti ca aveti niste sani frumosi si picioruse bronzate, lumea e toata a voastra?! Invata sa iubesti din toata fiinta ta asa cum cuvintele nu o pot descrie si abia apoi cauta-l... Poate apoi va avea ce iubi la tine.

Succes! happy

| sandra94 a răspuns (pentru Liviucu):

Bine ca stii sa critici dar tu nu stii de cite ori ne certam mereu vorbeste urit dar de fiecare data il iert sincer nu mai am puteri sa tac dar daca ii zic ceva de comportamentul lui el se supara si imi spune ca gata ne despartim, tie sa-ti faca persoana iubita tu cei a face

| Liviucu a răspuns (pentru sandra94):

Diferenta intre noi doi este ca daca la mine nu exista respect, consider ca nu exista nici iubire. El injurand si vorbind urat cu sufletul lui adica... tu?!, te mai iubeste? happy
Si-atunci daca raspunsul inclina spre nu, cum poti iubi asa o persoana? De ce nu te axezi pe altul?

| sandra94 a răspuns (pentru Liviucu):

Nu stiu am incercat de multe ori sa ma tin tare sa incerc eu sa pun punc pentru totdeauna dar nu pot il iubesc ff mult si vreau ceva ajutor cum sa-l fac sa se schimbe ca eu deja nu mai am puteri sai aud toate vorbele lui care imi strica sufletul dar nici sa ma despart nu pot

| Liviucu a răspuns (pentru sandra94):

Te distrugi singura. Nu tu trebuie sa te schimbi, ci el sa realizeze ca greseste si sa se schimbe. Daca insisti si nici nu are interes, te sfatuiesc sa-ti cauti de drum Sandra...

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Dragă (cum se numea ex-iubitul tau ) iata-ma, teafara si nevatamata dupa despartirea noastra.Ce e drept, iti duc dorul dar trebuie sa ma adaptez la toate.Nu regret nimic fiindca poate nu a fost sa fie sa ramanem impreuna. Totusi daca te razgandesti, te astept sa ne impacam si toate sa fie ca inainte

| Bijouu a răspuns:

Parerea mea e ca nu o sa il doara deloc sufletul chiar daca ii scrii cat de mult il iubesti si cat de rau te simti fara el, cele mai triste versuri, daca el nu te mai iubeste nu o sa simta absolut nimic, nu cum te doare pe u

| BeTheOne a răspuns:

Daca nu te mai iubeste,n-o sa-l doara sufletul. Eu zic sa lasi scrisoarea la o parte. Ti-as spune sa iti reunesti fortele si sa treci peste,insa stiu si eu ca e greu. Atunci... daca inca nu poti face asta,desi ar fi indicat,fa in asa fel incat sa afle ca mergi inainte cu capul sus. Fa-te frumoasa - mai frumoasca decat de obicei si afiseaza cel mai frumos zambet pe care il poate avea o fata. Asta doare cel mai tare. Sa stii ca dupa o despartire,fosta iubita e mai bine ca niciodata. Daca ii scrii scrisoarea si incepi sa il lovesti cu sentimente profunde,etc(baietii nu inteleg prea bine partea noastra sentimentala atat de dezvoltata) o sa considere ca inca esti la picioarele lui si acolo mereu pentru el - ceea ce nu va fi bine pentru tine. Well,mergi in supermarket,i-ati bomboanele preferate de ciocolata,mananca,apoi daca iti vine sa plangi,plangi cat vrei,planci pana simti ca nu mai ai lacrimi, iar apoi mergi la baie, spala-te pe fata, capul sus, si arata-i ca nimic nu te doboara.
Asculta 'Kelly Clarkson - What doesn't kill you' http://www.youtube.com/watch?v=yZpAyXbOnTg