| Stropdeploaie a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Cu sfaturi cu orice!
DE la cele mai dure dar contructive.~!
Deci am cunoscut o fata si o ador enorm! Insa ea ma vrea doar ca amic.Continua sa se intalneasca cu mine cu toate ca o stresez enorm de fiecare data cand ne intalnim referitor la faptul ca o ador! Probabil continua sa se intalneasca cu mine fiindca sunt generos cu ea financiar.::*( posibil sa profite de mine! Ne cunoastem de aproape noua luni, cam de trei o tot stresez! Pur si simplu simt ca am innebunit si nu stiu incotro sa o apuc!
Ajutati-ma va rog!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| GirlOnline81 a răspuns:

Dacă tot îmi permiți sa fiu dura, lasă-ma sa-ți spun un lucru: u are an idiot, idiot, idiot!
Exagerez un pic, evident, căci in realitatea ești doar amorezat pana peste cap de o ființa profitoare. Cu toate acestea, ar fi culmea sa dau vina pe ea: or fi multe femei profitoare, dar și cel putin tot atâția nerozi.

P.S: nu te simți ofensat. Citește printre rânduri, poți trage concluzia: fata nu te-a vrut pe tine, ci un sponsor. Și din câte se pare, și-a găsit unul.

Răspuns Apreciat de Editori
| Paul754880338 a răspuns:

Cel mai frumos lucru ce se poate usor citi in spatele intrebarii tale este tineretea si inocenta ta. Inca mai cauti raspunsuri si definitii, iar uneori tocmai cand le-ai gasit nu le recunosti.
"A adora" este cam mult si prea usor spus in cazul tau. Eu as numi-o mai degraba curizitate nu adoratie. Apoi tocmai ai descoperit ca banii nu pot cumpara sentimente, asa cum unele fete descopera ca nu marimea sanilor sau lungimea picioarelor le fac sa fie iubite. Eu zic sa lasi putin entuziasmul pe care l-ai "umflat" cam tare si sa incerci sa fii un pic mai realist ...si ti-ai raspuns la intrebare.
Vei afla cu siguranta, in viitor, ca iubirea adevarata este doar atunci cand este reciproca intre cei doi ( si nu tine de bani ).

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te întâlnești cu ea cât mai des posibil. Până la urmă va ceda. Așa zicea și Lenin. Nu banii contează ci KGB-ul (CEKA pe vremea aia).

| sofisis a răspuns:

laughing) deci te face de bani fara sa ofere nimic la schimb? Desteapta fata...
Mie personal mi s-ar parea penibil si sa se milogeasca unul de mine si sa ma milogesc eu de vreunu. Doamne fereste!
Da s-au terminat zdipele? Nu ti-au cazut c*a*ele? Fii barbat, NU carpa!

| sofisis a răspuns (pentru sofisis):

Si concret: nu mai fi generos cu ea financiar, nu te mai milogi de ea si nu iti mai arata interesul pe tava. Asa nu vei reusi niciodata nimic. Nu numai cu ea...in general.
Fii mai distant, mai retras, fa-ti viata sociala diversificata.
Sa stii ca nu degeaba au afemeiatii succes la femei. Si femeilor, ca si barbatilor, le place competitia. Ori daca tu stai pres in fata ei, din start ai pierdut.

| Stropdeploaie explică (pentru sofisis):

Nici un simplu multumesc....nici macar un pupic pe obraz!

| Emma30555 a răspuns:

Inimii nu i poți porunci, dacă ea nu simte la fel ca tine ce poți sa faci? Vrei sa fie cu tine doar pentru bani? Nu merita, poți fii cu o fata care sa simtă la fel ca tine. Ce simți tu e mai mult o dorința, ne dorim mereu ceea ce nu putem avea. Dar daca te detașezi puțin o sa ți dai seama ca nu e chiar asa grozava aceasta persoana, adică sunt și alte fete poate mai grozave ca ea. Ar trebui sa renunti, nu este în regula sa te rogi de ea, sentimentele sunt sau nu sunt. Și pe tine dacă o alta fata te ar ruga sa o iubești nu ai putea sa faci asta chiar dacă ea ar fi drăguță cu tine. Trebuie sa ai încredere în tine, sa cauți o fata care sa aibă sentimente reciproce

| Eireann a răspuns:

Eu zic sa ai o discutie cu toate cartile pe fata. Spune-i ca vrei sa fii mai mult decat un amic si propune-i sa iasa cu tine la o intalnire, sa iti dea o sansa se vezi daca ar putea sa fie ceva mai mult intre voi doi. Daca accepta atunci ai ocazia sa o seduci, sa o impresionezi si sa te vada ca pe un potential iubit. DAR e posibil sa nu accepte sau dupa intalnire sa prefere sa ramaneti doar prieteni. Atunci ai doar 2 variante: 1)ramai doar un prieten si nu o mai stresezi 2)nu te mai vezi cu ea si incerci sa gasesti o alta fata pe care sa o ADORI. Stiu ca iti imaginezi ca daca esti mereu in preajma ei o sa ajunga sa vada ca esti baiat bun si o sa cada in bratele tale dar nu e asa, ca femeie care am fost in situatia ei sincer nu se intampla si genul asta de baiat ajunge sa fie agasant. Si faptul ca profita de tine financiar si tu o lasi e iar destul de rau, ca are impresia ca te joaca pe degete si apeleaza la tine doar cand nu are alta varinata.

| AlexSalling a răspuns:

Vrea cash, aia-i faza. Ce varste aveti? Daca nu ati ajuns la sex, e clar ca nu vrea nimic. Zic, in 9 luni?

| Stropdeploaie explică (pentru AlexSalling):

Ce tot spui acolo ca n am inteles nimic!

| AlexSalling a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Am zis ca sta cu tine pentru banii pe care ii cheltui cu ea, scrisesem "vrei" in loc de "vrea", pana sa actualizeze TPU raspunsul a durat ceva. Nu fi naiv, vei mai cunoaste sute de fete. In 9 luni daca nu s-a intamplat nimic, nici nu se va intampla.

Răspuns utilizator avertizat