| Mynni3 a întrebat:

AJUTATI-MA VA ROG! El are prietena dar filtreaza cu mine de aproape 5 luni problema este insa ca este iubitul colegei mele de clasa, dar insa cu toate astea eu il iubesc si i-am spus asta si lui si el are acelasi sentiment fata de mine si cu toate ca ne-am certat la un interval de timp m-a sunat si mi-a spus ca ii este dor de mine si ca ii parea rau ca ne-am certat din nimica toata, eu de felul meu nu prea cred in cuvinte doar in fapte, nu stiu ce sa mai fac. Oare el ma iubeste sau doar ma foloseste? Vorbesc si acum in momentul de fata si chiar daca am incercat sa nu m-ai vorbesc cu el tot ma cauta. Oare simte si el cv pentru mine? Daca m-ar iubi s-ar desparti de ea dar m-as simtii eu vinovata si nu imi doresc. VA ROG AJUTATI-MA! DAU FUNDA. VOT. UN SFAT CEVA SA STIU CE SA FAC. Ma-m apropiat prea mult de el, cu toate ca are iubita. crying crying crying

7 răspunsuri:
| Digital112 a răspuns:

Flirteaza ma,
filltreaza apa sau ce laughing)

| ktlina a răspuns (pentru Digital112):

Doamne, mor de ras laughing)))

| Voidwithin a răspuns:

Mai fata n-ai cum sa iubesti asa cu una cu doua.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Azi e cu ea si se da la tine, dupa ce se plictiseste de ea va fi cu tine...dar se va da la alta, dupa ce se plictiseste de tine se duce la aia si tot asa.
Eu chiar nu inteleg cum puteti sa va imaginati ca ar merge o relatie facuta pe ruinele alteia. E clar ca va face cu tine cum face cu ea!

| SpikeSpigel a răspuns:

Flirteaza* si apropo, mai bine nu te bagi, mai ales daca fata aia este prietena ta, ca hai sa zicem ca te bagi cu el si o paraseste pe ea, ea ce face? nu o sa iti mai fie prietena si el s-ar putea sa nu te mai placa. Ce faci in situatia asta? Ramai si fara prietena si
fara iubit.

| Immortal69 a răspuns:

Pai daca te iubeste va renunta la colega ta pentru tine si nu ai de ce sa te simti vinovata, asta este dragostea... Sper doar sa nu te foloseasca doar pentru distractie..Incearca sa-i zici ca nu poti sa-l sti langa alta sau sa-l pui sa aleaga doar pentru a vedea ce zice daca tine sau nu la tine...

| Agattax3 a răspuns:

Ah, cunosc si eu genul acesta de baieti laughing " Am prietena dar totusi plac pe alta " Nu draga mea, nu simte pentru tine ce simti tu pentru el ( asta e sigur ). Daca te-ar iubii sincer ar pune capat relatiei cu colega ta, i-ar explica intreaga situatie si ar suporta consecintele.
Faza e ca, el vede la tine ceva ce nu vede la prietena lui ( cel mai probabil ) Trebuie sa inveti sa te stapanesti in momentele de genul..nu te lasa purtata de val. Parca te-ai oferit pe tava, sincer iti spun.
Impunei niste limite. Adica cum? sa vezi persoana iubita in bratele alteia? Nu prea cred ca iti place sentimentul de " locul 2 ".
Si nu zic ca te foloseste, poate ii e rusine sa-i spuna prietenei lui ca el te place pe tine, mai stii? Dar ar trebui sa-si faca curaj, asa e normal.

Iti spun din propria experiente. Si stai calma..nu e un capat de lume :*