| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog mult! imi place un baiat deja de 3 ani.am intilnit o multime de baieti, dar pe el nu-l pot uita.cum a fost:3 ani in urma am incercat cu el, dar a spus ca sunt prea mica. bine, au trecut 2 ani si l-am intilnit din intimplare prin oras, nu am putut sa-mi iau ochii de la el. e atit de frumos si educat. in acesti 3 ani el des vizita profilul meu pe internet.am vorbit mai multe ori si mi-a spus ca sunt frumoasa si ca stie ca am multi admiratori, etc. bineeee, sa mergem mai departe: peste un an(adica ieri) l-am intilnit din intimplare in club, nici nu aveati idee ce emotii aveam. ne uitam lung unul la altul. cind ma uitam eu la el, el repede lua ochii. mai ales ieri foarte multi baieti doreau sa ma agatse in club si el asta vedea si cit ei se apropiau si vorbeau cu mine, el ma privea pe mine, apoi pe el, apoi iar pe mine. desigur nu am dat nimanui numarul de telefon. astazi a vizitat iarasi profilul meu. toata noaptea nu am putut sa dorm din cauza lui si gindul imi zboara doar la el. nici nu stiu ce sa mai fac. cum credeti, daca ma privea des, ma simpatizeaza? prietenii lui au intrat in vorba cu mine, ne-am distrat impreuna toti, dar el nu s-a apropiat de mine, doar ma privea si arunca cite un zimbet nevinovat. era asa un moment cind il priveam cu insistenta si el ma privea, repede lua ochii si iar ma privea si iarasi lua ochii. ma gindesc ca nu s-a apropiat deoarece e orgolios, ca e vedeta si se socoate mai presus(stiti cum toate vedetele). noi avem foarte mult in comun:prieteni, cunoscuti, hobby-uri. cum as putea sa procedez mai departe? sa-i scriu eu pe net? sau sa astept pina el imi scrie?(ma gindesc ca daca astept pai o sa-mi ia o viata intreaga) si asa am asteptat 3 ani. sincer am incercat sa-l uit, m-am intilnit cu un baiat 1 an si jumate, si oarecum nu-l uitam pe ala. va rog mult ajutati-ma. o sa va fiu foarte recunoscatoare. Multumesc anticipat! va pup pe toti!

4 răspunsuri:
| Colla a răspuns:

Nu,nu era orgolios.Sau poate e mai matur ca ceilalti baieti si nu vine ca taranu gen : Tu imi dai si mie numarul tau de telefon?smug... Poate e genu care vrea o relatie serioasa.Fa tu primul pas daca el e mai timid si poate iti iese si spune'i lui povestea sau doar partea in care,, Ma gandesc la el totusi pentru ca e frumos si educat"... Fundaaa?

| Enna90 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, tine el la tine, offf cu,, zambetul nevinovat ", 3 ani mooama :-o, pai ti-am zis vorbeste cu el, daca nu merge, scrie ceva pe net, sa-i atragi atentia si daca nu merge nici asa... nu stiu ce sa zic happy Bafta multa iti doresc si numai bine! kiss kiss Succes mult! kiss kiss Pune-l pe jar kiss kiss

| candycane16 explică:

Intr-un fel el deja a facut al 2lea pas. a intrat la mine in profil, aceasta deja e semn ca inca se gindeste la mine(sper):S
poate incerc sa vorbesc cu el.pur si simplu nu vreau sa par disperata. el nici nu isi inchipuie ca-l port in inima 3 ani.(

| Amy_1906 a răspuns:

Pai mai intai asteapta sa faca el pasul in al doilea rand daca vrei sa uiti de el intalnestete cu altul ca e mai usor si iti trece supararea