| diana_6879 a întrebat:

Ajutati-ma va rog sa scap de puncte negre si cosuri va rogg mult FUNDOAIE

Răspuns Câştigător
| ciresicaSiatat a răspuns:

Sapunul doar curata, nu ajuta la eliminarea punctelor negre.Curatarea tenului zilnic este foarte importanta,pentru puncte negre fa o infuzie cu musetel intr-o cratita, pune capul deasupra si acopera-te cu un prosop, stai vreo 15 min,apoi scoate punctele negre,ai grija sa fii curata pe maini, aplica apoi o masca de argila si la sfrasit o crema de fata, sper sa te ajute

1 răspuns:
| LifeInColors a răspuns:

Spala-te dimineata, seara si ink de 2 ori pe zi, foarte bine cu apa si muult sapun. Dupa ce ai aplicat sapunul p fata, ar fi bine sa stai asa cu el 3 minute, apoi te limpezesti. Incearca sa folosestiun sapun fin, nu de ala de 2 bani... In fine, punctele negre iti apar si daca transpiri si nu te speli imediat, deci stii ce ai de facut... si e foarte important sa nu folosesticreme sau solutii impotriva punctelor negre ( de alea de prin reclame) pentru ca iti fac mai multe puncte negre. Mult succes:* funda?big grin