| ingeras_4588 a întrebat:

ajutati-ma va rog
vreau un ajutor... vara trecuta am auzit mai multe vorbe despre mine care erau spuse insasi de "prietenii" mei.De atunci am hotarit sa ma izolez de restul avind doar o prietena mai apropiata. Acum vreau sa am mai multi amici insa lumea parca se departeaza de mine. M-am staruit sa fiu draguta cu toti dar nu ajuta, sincera tot nu ajuta, indiferenta nici pe atit. Oare care ar fi problema? Si ce as putea face ca sa am prieteni mai multi sau e bine si numai una?(cunoscute am mai multe dar tot nu simt asa caldura de la ele ca in trecut )

2 răspunsuri:
| Elisa a răspuns:

Faptul ca te-ai departat de ei e normal ca si ei sa faca acelasi lucru. Ajutai sa isi incapete increderea in tine din nou. Explicale din ce cauza te-ai departat si poate vor intelege. Nu lua decizii pripite. Ai grija. Sper ca te-am ajutat. Bafta.

funda?

| florySim a răspuns:

Dupa parerea mea daca acei prieteni care te-au vorbit de rau, te au determinat sa te racesti si sa-ti schimbi atitudinea fata de ei inseamna ca ai avut motivele tale personale sa le indepartezi.Cautati alt anturaj, nu te consuma pentru persoane care nu-ti apreciaza prietenia.Iti gasesti repede alti prieteni trebuie doar sa iesi si sa ai incredere in tine sa nu te intereseze ce zic altii.Mult succes!