| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor. Acum 2 ani de zile, am vorbit cu o fata. La momentul actual avea 13 iar eu 15.Am vorbit 3 luni si i-am zis ca o plac, iar ea mi-a zis ca nu e încă pregătită si ca poate va fi ceva pe viitor. Acum in prezent am 17 si mi-am făcut prietena. Și ce sa vezi, acum acea fara are 15 si imi zice ca e pregătită sa aibă o relație si ca ma place. Eu nu vreau sa imi înșel actuala si nici nu mai am sentimente față de acea fata, dar nu înțeleg de ce nu a vrut atunci daca mi-a mărturisit ca si ea ma plăcea cand avea 13

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Unul din motive ar putea fi parintii ei, nici eu daca as fi parinte sa am o fata de 13-14 ani nu mi-ar prea conveni sa stiu ca la varsta aia umbla dupa relatii, bine, eu ca parinte i-as oferi educatia de care are nevoie incat sa nu intre in belele dar daca esti parinte si nu stii sa vorbesti cu al tau copil atunci clar ai dubii, nu ai incredere in el, nu-l lasi de capul lui deci nu accepti sa aiba o relatie, cel putin nu cu oricine.
A fost ceva ce a tinut de educatia primita de acasa sau efectiv nu a vrut sa intre intr-o relatie.

Asta a fost un caz ' fericit ', sa vezi cand dai de una care te intreaba ce zodie esti si desi sta in limba dupa tine daca vede ca ' nu va potriviti ' ca zodii isi ia gandul. Da, exista si oameni de genu'...

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Probabil îi era frică pe atunci, oricum nu ar trebui să îi mai dai acum importanță.

| Sofer a răspuns:

Și a dat și ea seama ca după 2 ani e pregătită. Nu poți sa o lași pe actuala pentru ea.

| mastadont a răspuns:

Pentru că nu a fost pregătită, probabil nu s-a considerat destul de matură pentru a avea o relație, a considerat că nu e încă timpul.

| Anonima163333 a răspuns:

Tocmai tu ai zis ca ea ti-a marturisit ca la 13 ani nu e pregatita de o "relatie".A gandit matur pentru varsta ei.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Poate credea ca e prea mica sau nu o lasah parintiihappy

| Lecorbusier a răspuns:

Pt ca nu era pregatita? ti a si zis. nu vad rostu intrebarii