| anonim4ever a întrebat:

Ajutor am luat o cartela reincarcabila la cosmote cu cod... [intelege`ti voi ] si vreau sa ii incarc la cineva in alta tara pe telefonul lui aceasta cartela cum procedez? ajutor urgent

Răspuns Câştigător
| Alișa00000000000 a răspuns:

• Apelează *100# sau 1234 din reţeaua COSMOTE sau 0766 135 135 din orice reţea naţională sau internaţională şi urmează instrucţiunile. După ce reîncarcarea va fi validată vei fi informat asupra valorii noului credit şi a perioadei de valabilitate

Apelurile sunt:

gratuite pentru utilizatorii COSMOTE (cu excepţia apelurilor din roaming)
tarifate la tarifele standard pentru apelarea din alte reţele
• Introdu numărul Cartelei COSMOTE pe care doreşti să-l reîncarci în formatul 076xxxxxxx (ex.: 0766123456), urmat de codul de reîncărcare (16 cifre). Codul de reîncărcare se obţine de pe Cartela Valorică sau prin Reîncărcarea Electronică.

• După validarea reîncărcarii, beneficiarul acesteia primeşte prin SMS detalii despre