| gohsty a întrebat:

AJUTOR! am mai postat intrebarea asta : un baiat are cel mai groaznic craciun din lume! la propriu jautor v roog: deci : taicasu nu stie cum sa ii arate iubire si nici macar nu se gandeste la asta il bate pe fisu de 15 ani si fisu e mare 1 74 si mai grasut deci nu crd c e tocmai potrivit si pe mama lui o bate rau.Baiatu aproape se sinucide nu mai rezista doarcu mine vb deschis si il sfatuiesc daca mai continua mult asa se omoara odata eu l-am oprit cand l-am vz intr-un bloc. Nu suna la politie ii e frica de taicasu ca daca o prinde o bate pana la moarte. Da cu brutalitate in ei.Fiecare craciun e asa mereu strica cu ceva atmosfera.Va rog repede.Eu sunt prietena buna ff buna cu parintii lor dar nu pot vb asa ceva cu ei ca l-ar bate si pe el ca mi-a zis(am 14 ani). Va rog ma gandeam sa merg la ei sa stau pe acolo poate cine stie sa se impace v rog ajutor chiar nu vreau sa mai fie asa macar craciunu asta. v rog ce sa fac? nu ziceti d epolitie de dreptturi si ce a nimal tacsu c stiu dar vreau macar s isi vorbeasca nu vb deloc intre ei ajutor.REPEDE PLZ FUNDA ORICE VRETI!

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Nu trebuie ca mama lui să vrea asta. E inconştientă. Ca mamă, e grotesc să-ţi laşi copiii să sufere în halul ăsta şi pentru ce? Să nu se simtă ea stânjenită de chestia asta? E asta mai important decât sentimentele copiilor ei? Atunci scuză-mă, dar asta nu e mamă.

Nu, nu e posibil să-i împaci. Dacă aşa e el, tatăl, violent, nu ai ce face. Încearcă. Dar îţi spun... nu poţi face nimic. Nu poţi face ce n-au făcut ei în atâţia ani. Dacă aşa e mereu... adio!

Mama lui trebuia să ia măsuri de prima oară când a atinso.

Nu e normal ce se întâmplă în familia aia, iar mama ar trebui să fie conştientă şi să facă ceva în privinţa asta.

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand auzi ca e scandal la ei du-te cu mobilul si inregistreaza ce se petrece in locuinta apoi mergi la politie si le arati probele, asa o sa stea ani buni dupa gratii si ai face un bine ca sa fie pace intre ei sa fie linistiti mama si fiul macar.

| gohsty explică (pentru mgtow):

Dar sar supara maicasa ca nu e normal sa ma bag in familia ei. chiar daca e spre binele ei. astazi cand merg la el cum as putea sa ii mai unesc ca familie.

| Rockart a răspuns (pentru gohsty):

Se supără maicăsa? Copilul ăla mai are puţin şi se sinucide!

Nu-i normal să te bagi în familia altuia, dar nici să stai cu mâinile în sân şi să aştepţi să se întâmple vreo tragedie ca să facă cineva ceva.

| gohsty explică (pentru Rockart):

Pff eu incerc sa il ajut dar cand l-am vz acum 1 luna ca vrea sa se sinucida... abia i-am laut cutitu din mana si plangea rau... dupa mi-ar fi si rusine sa mai dau ochii cu mama lui ca imi e prietena adica cand o vademrg o iau in brate alea o salut ma suna de ziua mea etc dar daca taicasu cand iese vine si imi face ceva? ca daca isi bate familia e in stare de tot

| Rockart a răspuns:

Sună sau roagă-l să meargă la Protecţia Copilului.

| gohsty explică (pentru Rockart):

Nu vrea maicasa si daca i-as zice ca stiu sar simtii ca dracustraight face el vrea dar maicasa nu il lasa si daca as suna eu ar fi urat... vroiam sa merg la ei azi sa mananc cozonac cu ei astea poate se mai impaca uh ce zici?

| cHoCollaTeFllory a răspuns (pentru Rockart):

De acord cu tine, bravo!

| gohsty explică (pentru cHoCollaTeFllory):

Mersi dar ce sa fac?:-

| cHoCollaTeFllory a răspuns (pentru gohsty):

Vorbeste cu ai tai, explica-le ca si acel prieten al tau, este o vietate si nu merita asta! Nu stiu alta solutiesad. imi pare rau.:* Craciun fericit!

| gohsty explică (pentru cHoCollaTeFllory):

Merci :* nu e nimic...eu incerc tot ce pot mama stie...dar tata mrg parinti sunt divortati si la mine si eu nu; l-am vz vrodata asta e altceva eu vreau sa sun dar el nu vrea nu ma lasa a zis ca cica mama lui va vb cu mama lui taicasu si vor rezolva desi eu nu cred.cica dupa asta vor suna la politie.

| cHoCollaTeFllory a răspuns (pentru gohsty):

Of! daca este asa departat de tine, si se comporta asa. Nu stiu ce sa zic, lasa-l. Daca el nu vrea ajutorul tau. N-ai de ce sa il bagi pe gatoh go on.

| Rockart a răspuns (pentru gohsty):

Nu trebuie ca mama lui să vrea asta. E inconştientă. Ca mamă, e grotesc să-ţi laşi copiii să sufere în halul ăsta şi pentru ce? Să nu se simtă ea stânjenită de chestia asta? E asta mai important decât sentimentele copiilor ei? Atunci scuză-mă, dar asta nu e mamă.

Nu, nu e posibil să-i împaci. Dacă aşa e el, tatăl, violent, nu ai ce face. Încearcă. Dar îţi spun... nu poţi face nimic. Nu poţi face ce n-au făcut ei în atâţia ani. Dacă aşa e mereu... adio!

Mama lui trebuia să ia măsuri de prima oară când a atinso.

Nu e normal ce se întâmplă în familia aia, iar mama ar trebui să fie conştientă şi să facă ceva în privinţa asta.

| RegalusDekaron a răspuns:

Parerea mea, desi poate ca multi nu sunt de acord cu mine sau li se pare ca gandesc imatur.are 1.74 si e si putin grasut...sa il bata draq p taxu da calumea sa-l lase dormind p jos, s-o i-a p maicasa si s plece...straight faceasta nu e viata de ce sa mai ramana? serios vorbind, si daca se afla ceva la politie sau chestii de genu nu au decat sa le spuna si ei 2 ce le-a facut el.Tot tatal o sa picepe ca "ala rau". Scapa oricum. Daca nu se afla nimic mai departe iarasi bine, ei pleaca oriunde si isi vad d viatahappy.

| gohsty explică (pentru RegalusDekaron):

Lui ii e frica si nici masa nu l-ar lasa fiindca taicasu tot solid e si da cu pumnii in el nju cu palmele si uneori cu cureaua...masa a v la politie si nu stiu cum cica daca depune reclamatie il pierde pe el ca ea e croitoreasa si nu ar castiga mult si nu il poate intretine,. pfff

| RegalusDekaron a răspuns (pentru gohsty):

Atunci de plecat tot poate s plece, desi ar fi frumos s il lase zacand p taicasu

| RegalusDekaron a răspuns:

Parerea mea, desi poate ca multi nu sunt de acord cu mine sau li se pare ca gandesc imatur.are 1.74 si e si putin grasut - sa il bata draq p taxu da calumea sa-l lase dormind p jos, s-o i-a p maicasa si s plecestraight faceasta nu e viata de ce sa mai ramana? serios vorbind, si daca se afla ceva la politie sau chestii de genu nu au decat sa le spuna si ei 2 ce le-a facut el.Tot tatal o sa picepe ca "ala rau".Scapa oricum. Daca nu se afla nimic mai departe iarasi bine, ei pleaca oriunde si isi vad d viatahappy. familia aia nu e familie? se crede barbat se crede puternic sau ce? isi bate nevasta si copilul, dar cine e el? sa-si i-a o bataie calumea si sa fie lasat cu ochii in soare