| CeProstEsti a întrebat:

Ajutor,am vazut azi cand eram cu sora-mea de cinci ani la niste desene cu povesti maghiare si era unul GOL,efectiv,era detaliat si organul genital, credeti ca e normal? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca acei copii care devin constienti de la varste fragede despre diferentele dintre fetite si baieti si bineinteles dintre o femeie si un barbat, nu-si vor pandi parintii pe gaura cheii cand acestia intra in camera de la baie/WC, si nici cand se retrag in dormitorul conjugal si aud sunete mai aparte. Parintii mai scolarizati, mai educati, si cu conceptii mai libertine vor explica copiilor mai ales dacasunt de sexe diferite, care sunt acele mici diferente care ii deosebesc intre ei. Bineinteles pentru a accepta si folosi o astfel de abordare a problemei trebuie sa nu fii si sa nu tii mult la respectarea intrutotul a moralei crestine propovaduita de biserica ortodoxa romana.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar reprezenta o adevarata catastrofa nationala posibilitatea ca toti membrii comisiei CNA sa aiba o conceptie similara cu ta si a "d-nei presedinte" a acestei institutii, Laura Corina Georgescu. rolling on the floor

| vocea a răspuns:

Nu e ok. daca vedea CNA -ul sigur o patea desenul.

| AdelaElena88 a răspuns:

Da, de ce sa nu fie normal. Pana la urma copiii ar trebui sa fie constienti de o varsta cat mai frageda de corpul lor, atat fetitele cat si baieteii.Ar trebui educati corespunzator in asa fel incat sa nu se simta jenati de propriul lor corp, sa stie diferentele si cel mai important sa il accepte si sa nu rada unii de altii. Cred ca e mai bine sa le spunem copiilor ce e acela un penis, sau un vagin, daca ii familiarizam cu caceste aspecte bilogice, nu o sa mai rada nimeni la prima lectie de anatomie.