| Andreiu68 a întrebat:

Ajutor! Asta seara am fost la un magazin ce abia e deschis in cartier,iar la casa era o fata. Eu stateam la rand cu un prieten si ii spuneam cand o sa ajungem si noi sa facem copii? Iar el a spus cand o sa gasim o fata, eu i-am spus: cred ca am gasit deja fata perfecta si i-am facut cu capul catre fata ce era la casa. Fata a vazut a inceput sa zambeasca, cred ca a stat asa 1 min, chiar si dupa ce am platit ea tot zambea si se uita la mine. Am plecat si imediat cam la o ora si un pic am venit, iar in magazin special ca sa vad daca mai zambeste daca o sa ma vada, si stand sa platesc am vazut ca zambea si se tot uita la mine cu coada ochiului. Ce as putea face, spune ca sa intru mai mult in vorba cu ea, sa o cunosc si toate cele? Eu sunt si o fire mai timida. Am 20 de ani, iar fata asta nu cred ca avea mai mult de 22 de ani.

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Uneori fetele transmit semenale destul de subtile si unii nici macar nu le observa.
Sau sunt prea timizi sa actioneze(cazul tau)
Daca vrei sa faci treaba, treci peste aceaste emotii.
Incepe cu un "buna" si prezinta-te!
Fi spontan, natural si nu incerca sa maschezi emotile care oricum vor fi evidente daca e prima data cand abordezi fete necunoscute.
Accepta aceste emotii si treci la treaba.
Succes!

| Freya1 a răspuns:

Pai cand mai mergi la magazin macar intreab-o cum o cheama sa o cauti pe retelele de socialize sau aflai programul de munca si cand iese de acolo si asteapt-o cu o floate.Nu trebuie sa insisti obsesiv ca se va speria dar semne cred ca poti sa ii dai si cine stie poate treptat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Fii direct si treci la subiect multe fete vor barbati siguri pe ei.

| Emma30555 a răspuns:

Începe prin a o saluta, apoi o întrebi cum merge treaba, poți sa i ceri adresa de Facebook

| Laura927 a răspuns:

Ce ma?
Cu cine vorbeai?
Cu iubitul tau? BAd troll, am citit de doua ori.

| Eduard196 a răspuns:

Cum ce sa faci? Ii spui buna si dupa ce raspunde o intrebi ce face. Apoi ii spui tot ce simti tu cand o vezi. Ca ti-a atras privirea, ca vrei sa o cunosti, etc. Ai grija sa o privesti in ochi si sa ai postura unui barbat adevarat. Adica sa stai drept. Ea deja e interesata de tine

Răspuns utilizator avertizat
| Mandreiv a răspuns:

Poti sa o abordezi cu un buna ce faci, cu ceva de genul ca o sa fi clientul ei fidel si daca vrea sa iesiti in oras la o cafea.

| Feelmeunderyourskin a răspuns:

Scoate o la o cafea dupa munca, cunoasteti va

| matamarmota1 a răspuns:

Deci MOR