| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! Cum sa scap de masturbare?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Autosatisfacere,masturbare,autosimulare sexuala,uite cati alti termeni ai fi putut folosi,nu?happy
Citit,calculator,sport in aer liber,apeleaza la ele!
Cauta sa-ti umpli mintea si mainile, gaseste-ti preocupari, orice preocupari, numai sa-ti tina mintea concentrata in alta parte.
Exagerarea nu duce la nimic bun, asa cum tot ce e prea mult strica!
"Testiculele tale lucreaza 24 de ore pe zi, 7 zile pe saptamana, pentru a produce sperma - pana la 300 de milioane de spermatozoizi, de fiecare data cand ejaculezi. Poti sa populezi toata Franta si Spania, la o ejaculare. Totusi, de obicei, baietii sterg cu un servetel rezultatui si-l arunca la toaleta. Singurul semn ca exagerezi este daca masturbarea te afecteaza in viata ta de zi cu zi - daca toata lumea este afara la soare, distrandu-se, iar tu te cuibaresti in camera ta cu o revista in mana si o faci pentru a 19-a oara in ziua aia...si esti epuizat."
Asa ca, straduieste-te sa nu ajungi acolo, mobilizeaza-te si nu te lasa dus de nas de propria slabiciune!
Incearca!
O victorie va aduce inca una si inca una, pana vei ajunge la un ritm fiziologic, care NU iti va mai face rau!
Depinde numai de tine!
Succes!happy

| iulianIulianus a răspuns (pentru greece12):

Nu pot sa ma abtin.cam toata ziua sunt singur acasa si ma uit la fime daocheate.ma tenteaza.BLESTEMeee

| greece12 a răspuns (pentru iulianIulianus):

Poti,poti!
Cu un pic de vointa!

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Daca ar avea efecte asupra vederii, peste 80% din populatia lumii ar fi chioara

| iulianIulianus a răspuns (pentru greece12):

Auluuuu.De ce oi fi eu asa pasionat de lucru asta ingrozitor:Cred ca am farmecesad

| greece12 a răspuns (pentru iulianIulianus):

Pfui,nu crede in asemenea prostii, te rog!
Pune-ti ambitia la incercare, fir-ar sa fie!
Omul POATE orice!

| iulianIulianus a răspuns (pentru greece12):

Ai dreptate.incerc sa-mi schimb comportamentul fizic cat si moral.Va multumesc de ajutor.Va pup.

| greece12 a răspuns (pentru iulianIulianus):

Fii incapatanat si ambitios!
Pentru ca chiar poti!
happy

| Azµre a răspuns (pentru greece12):

Sigur că va scăpa, asta dacă are voință.
Problema în ziua de azi este alta, majoritatea dacă te uiți în jurul tău chiar aici pe TPU să nu zic pe net, susțin cu tărie că masturbarea este benefică. Doar că ei nu iau în calcul masturbare în exces. Ceea ce se vorbește pe net e cu totul altceva.

| greece12 a răspuns (pentru Azµre):

Asa e,foarte putin se atrage atentia asupra masturbarii excesive!
Iar userul nostru de aici,chiar daca nu are vointa,tot va scapa,pentru ca se va speria.
Masturbarea in exces duce la stare acuta de oboseala, slaba putere de concentrare si vedere incetosata, dureri de cap, dureri de spate sau crampe in zona pelviana. Ficatul va avea de asemenea de suferit, pentru ca il forteaza sa elibereze enzimele necesare producerii de hormoni.
Iar cand va incepe, in sfarsit, viata sexuala, nu va putea functiona normal si fiziologic niciodata!
http://www.prezervativ.ro/diverse/exces_masturbare.php

Asa ca, se va opri, daca nu din ambitie, macar de teama!:)
Tot ce e prea mult, strica!

| Guestbooss a răspuns (pentru greece12):

Idem! laughing

| greece12 a răspuns (pentru Guestbooss):

happy

| Oana92 a răspuns (pentru SaveOurSouls):

Nimic din ce ai descris aici ca urmare a masturbarii nu e real. Sunt mituri de pe vremea dacilor si a romanilor...

34 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Gaseste-ti ceva de lucru, ai mult timp la dispzitie.
Renunta la toate lucrurle care te incita si te duc cu gandul spre altele...

| iulianIulianus a răspuns (pentru irina20):

Am sa incerc.si in legatura cu prietena e virgina si nu vreau sa-i stric copilaria.

Răspuns utilizator avertizat
| irina20 a răspuns (pentru iulianIulianus):

Nu te mai uita la filme.
uita-te la alte genuri.Dormi,citeste,joaca-te fa altceva!

| iulianIulianus a răspuns (pentru irina20):

Da cum sa ma joc cand gandu meu e numa la p•••a scuzati expesia. De citit citesc doua randuri si ma plictisesc.crying

| ReiVaN a răspuns:

rolling on the floor) taie frate din maini

| Azµre a răspuns:

Labagiu ești, *** o să mori... gândește-te la ce ți-am spus.

| iulianIulianus a răspuns (pentru Azµre):

Mersi.

| Azµre a răspuns (pentru iulianIulianus):

Nu o lua în nume de rău, gândește-te îți vei strica viața de la prea multă masturbare. Masturbare în exces duce la probleme de erecție și nu numai, mai ales din psihologice. O să ajungi să preferi o labă în loc de o fată... și atunci e grav.

| Maxim96 a răspuns:

Gaseste-ti o ocupatie interesanta, ca sa fii distras

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
O prietena te poate linisti, doar asa scapi.
Se numeste masturbare, nu laba, urat va mai exprimati pe aici laughing
Te pup!

| iulianIulianus a răspuns (pentru anonim_4396):

Te oferi tu sa fi prietena mea?

| Bogdan1o a răspuns (pentru iulianIulianus):

Sa te masturbezi odata pe saptamana nu e un lucru rau deloc
sa te masturbezi de 4 ori pe zi e obsesie
acum depinde de tine pe unde te afli la acest capitol
incearca sa faci pentru inceput tot mai rar, nu te mai uita la filme porno, iesi afara daca tot esti singur acasa, petreceti timpul cu prietenii, cu o fata sau chiar mai multe, sunt atat de multe lucruri pe care le poti face, trebuie doar sa vrei big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tai-o.

| SasukeCS2 a răspuns:

Pai zici ca ai o prietena care este virgina si nu vrei sa ii strici copilarie, atunci gandeste-te la viitor, cand ea o sa aiba +18 ani si o sa vrea sa faceti sex ce o sa faci? aaa? mda...
"-Pai iubito stii... m-am masturbat si acum ejaculez in 30 de secunde...
-Wow iubitule 30 de secunde? Este un record, o sa dureze foarte mult partida de sex."
Sau
"-Ce faci iubitule? Imi zici ca nu ai chef de sex azi, dar ai chef sa te masturbezi? Ce naiba sunt eu? Un bibelou?"
Gandeste-te daca nu vrei sa strici totul acum ca e prea mica, tot o sa strici totul mai tarziu (cand o sa fie mare si o sa vrea sa faceti sex).

| Riderx1 a răspuns:

Simplu, lasa site-urile xxx, si cauta-ti prietena (facebook, twiiter, club...etc)

| Vlad5631 a răspuns:

Gaseste-ti o prietena big grin

| CulturistuCris a răspuns:

Ia steroizi si ai sa vezi ca nici p*** nici sculare nici pofta nimic un ciclu cu danabol si decadurbolin o sa dea rezultate happy

| Andrei4g a răspuns:

Imagineaza-ti ca esti ciung. poti doar sa f... dar nu s-o iei la..la..la.la.la.

| Myvoiceroman a răspuns:

Gaseste o femeie. Sau du-te in padure si bate-te cu lupii. Asa ramai fara laba sau fara obiectul muncii.

| andrei321 a răspuns:

Si eu aveam aceiasi problema, desi nu mi-am gasit o prietena am incercat sa ma aproii de fetele din clasa mea