| MeMe9 a întrebat:

Ajutor! E vorba despre un baiat. E ceva mai complicat. Cine are bunavointa sa imi asculte povestea de dragoste. Daca ii pot zice asa. Deci...nici nu stiu cum sa incep. La mine in oras, sunt cateva scoli si eu sunt la o scoala si baiatu asta e la alta scoala. El are prietena iar eu cred ca prietena lui este cu mult mai frumoasa decat mine. Eu nu ma compar cu ea si frumusetea ei mai ales ca are si bani si are niste haine cool. Nimeni nu mai e ca ea. E blonda cu ochii albastri. Eu sunt bruneta cu ochii caprui. Prietenu ei e super. Intr-o zi imi trimite cerere de prietenie in facebook iar eu l-am acceptat. Am vorbit cu el lucruri banale despre scoala si porcarii dinalea. El a vorbit cam aiurea cu mine si eu credea ca nu ma place. Peste 2 luni, am ajuns sa ne cunoastep fata in fata. Precizez ca pana atunci nu ne-am vazut fata in fata ci doar pe facebook iar prietena lui e cu mine in scoala doar ca el e in alta scoala. Asa, dupa aia am ajuns sa ne cunoastem si la inceput nu imi placea de el. Si mie imi place foarte mult engleza. Deci o ador, doar ca nu sunt asa de buna. Si o data el mi-a aratat carnetu lui si am vazut ca are numa note bune si am zis wow nu ma ajuti si pe mine? Eu i-am cerut ajutorul din motive ca vroiam sa invat, pentru ca pe moment jur ca nu imi placea de el. (Sper ca nu va plictisesc) Asa, dupa aia bineinteles ca i-am cerut ajutorul dupa 2 saptamani cand ne cunosteam mai bine nu chiar din prima zi cand l-am cunoscut. Asa, dupa aia el a zis bine hai ca te ajut, vino la mine acasa. Si eu am inceput sa ma gandesc la chestii si am zis mai bine hai altundeva. Si zice el unde? Si zic eu oriunde da nu in casa asa undeva afara, si zice el hai mai bine la mine ca nu avem unde afara. Si era sambata si am mers la el cu caiete si carti si prostii si el m-a primit in casa si inainte de teme imi zice daca nu vreau sa ma seveasca cu ceva. Si zic eu bine si mi-a dat niste prajituri cumparate si niste suc. Si eu credeam ca vrea sa se dea la mine ca a fost prea dragut. Mai dragut decat a fost in ziua aia pe facebook. Dar nu a zis ceva de genu hai la Tv sau hai sa stam pe canapea sau ceva. M-a luat cu temele mi-a zis sa mergem la masa sau in pat sau unde vreau eu. Si ca sa nu par perversa sau ceva i-am zis hai la masa. Ne punem noi la masa si incepem temele. Cam intr-o ora si ceva am terminat. Ca nu erau teme de la scoala vroiam eu sa ma ajute cu niste chestii pe care nu le intelegeam. Eu tineam cont ca are prietena si nu ma aruncam prea tare cu capu inainte sau cum se spune.
Eram surprinsa ca m-a invitat la el acasa. ACASA? Wow! Am terminat temele si intre timp mai vorbeam despre cunoscuti si scoala si filme muzica si tot ce ne trecea prin cap si eu. El are in casa o oglinda si era fix in fata mea (oglinda dulapului) si ma uitam in oglinda si eram toata rosie la fata si el imi zambea. Eu m-am prins de ce si tot imi venea sa rad ca eram emotionata. Si tot asa facea cred ca se juca cu mine numa ca sa se distreze cand nu era cu prietena lui. Asa credeam atunci. Dupaia, am terminat si eu am vrut sa plec repede si ma intreaba daca nu mai stau si zic eu nu ca ma grabesc sa ma intalnesc cu niste fete. Ca era sambata si l-am mintit ca merg in oras si imi zice sa le sun sa le zic ca nu mai vin. Si zic eu nu ca le-am promis si nu ma lasa sa plec si imi zicea sa mai stau si pana la urma am stat. M-a intrebat daca nu vreau sa ne uitam la un film si am zis bine ce filme ai si avea numa filme dinalea de groaza. Si am zis hai sa ne uitam na ce puteam sa zic? In timp ce el pregatea tot eu m-am scuzat sa merg la baie si am mers si cand ma intorc vad canapeaua desfacuta cu perini plapuma si mancare pe masa. Poate va intrebati cum de toate astea asa de repede? Am stat mult la baie, nu am facut ce credeti voi si pur si simplu am stat mult ca orice fata. Cand ma intorc am vazut toate chestiile astea si el zambea si zambeam si eu si ma miram ziceam wow ce tare cand ai facut astea asa repede si el mi-a zis ca e din vina mea ca am stat prea mult la baie si mi-am cerut scuze si zice ca nu trebuie ca glumea doar. Si ne punem pe canapeaua care acum era sub forma unui pat cu perini si plapuma si eram putin speriata credeam ca vrea sa faca sex cu mine cand prietena lui nu e cu el. Si nu vroiam sa imi bat joc de mine si nici de prietena lui. In primul rand nu de mine sa o fac cu oricine in al doile rand nu de prietena lui pentru ca nici mie nu mi-ar convenii daca cineva ar face-o cu prietenu meu ca eu as avea incredere in el si i-as lasa libertate nu l-as tine langa mine si eu avand incredere si el facand sex cu altcineva, m-as supara rau de tot. Apropo am 16 ani lumea imi zice sa sunt mai matura dar eu nu cred. Sa imi ziceti voi. Asa, dupa aia ne punem noi in pat dar nu ne-am bagat sub plapuma sau ceva de genu si el a pus filmul si noi tot vorbeam si era clar ca nici unu din noi nu avea chef sa se uite la film si cum tot vorbeam el s-a apropiat si a incercat de cateva ori niste chestii cu mine si eu l-am respins. Dupaia fix in momentu ala ii suna telefonul si era prietena lui si ii zice ca vine imediat pana la el ca are de vorbit cu el nu stiu ce. Se aude prin telefonul lui si am auzit tot. Si eu ma asteptam sa ma dea afara din casa sau sa ma ascunda dar nu a fost asa ci i-a zis prietenelei lui ca acum nu are timp, stie ca e important dar nu are timp si nu i-a zis de ce. Si eu m-am simtit si i-am zis ca plec acasa daca are de vorbit cu prietena lui si el a zis ca nu ca sa mai stau care nu e deloc important. Si eu i-am zis ca nu vreau sa se certe din cauze mea. El tot insista sa mai raman. Dupaia m-am enervat si am zis nu deci plec nu vreau sa se intample ceva si el m-a intrebat daca ma feresc de el si i-am zis nu dar nu vreau sa fie ceva. Si am plecat acasa si ne vedeam foarte rar el fiind la alta scoala si eu la alta scoala. Dupaia venise vara si am mers mai multi la plaja. Era si el si acum nu vreau sa ma laud sau ceva dar am un corp super nu am celulia si nu sunt grasa, nu vreau sa ma laud dar eu cred ca de aia se dadea la mine si a facut toate chestiile alea cand am fost la el. Si cand eram la plaja logic ca m-am dezbracat de haine si el se tot uita si eu stiam ca se uita dar nu l-am bagat in seama sau sa-i dau de inteles ca vreau sa vorbesc cu el. Dupaia, niste prieteni comuni de ai nostri au mers la baie si altii la cumparat de pizza pentru toti si suc si clatite dinalea ce se vand. La plaja am ramas numa eu, el si inca 2 fete si 3 baieti. Ei stateau la plaja si o prietena de-a mea m-a chemat in apa si a venit si el. Eram numa eu prietena mea si el in apa. Si vorbeam nu stiu ce la care zice prietena mea ca a uitat sa isi lase ochelarii pe patura. Si merge inapoi si eu am ramas in apa nu am mers cu ea. Sincer, am ramas in apa sa vad daca mai vorbeste baiatu ala cu mine sau daca mai incearca ceva. Si vine la mine si vorbea si zice ca sper ca nu sunt suparata pe el sau ceva. Si zic eu ca nu sunt si dupa aia a venit fata aia si am inotat putin si ea si-a dat seama ca baiatu ala (apropo nu dau numele scuze), ca baiatu ala vrea sa ramana cu mine si merge inapoi si eu am ramas cu el in apa si nu stiu ce vorbeam noi si se aproprie de mine si ma ia asa de dupa spate si se uita fix in ochii mei (aici suna a telenovela), dar fix se uita si imi zice ca daca nu vreau sa mergem numa noi 2 in alt loc ca are de vorbit cu mine. Si eu eram asa, nu stiu cum sa ma exprim, eram asa ca o stanca nu ma miscam eram socata (sa zic asa) si am zis bine hai. Cine stie ce avea sa-mi zica. Si mergem noi la mal pe alta parte de baraj, si ma pun pe un pod din ala de lemn si el se pune langa mine si nu cred ca avea curaj sa imi zica si am zis sa incep eu sa vorbesc si l-am intrebat ce vrea sa imi zica si nu vroia. Si zic eu atunci de ce m-ai chemat numa asa si imi zice nu numai asa, chiar vreau sa iti zic ceva. Si eu credeam ca ma intreaba daca vreau sa fim impreuna sau ceva si surpriza, ma intreaba ce parere am despre un alt baiat care e printre prietenii nostri comuni. Si m-am enervat, nu imi plac jocurile astea si l-am impins in apa si am plecat de langa el plangand. Si el vine din urma si ma intoarce spre el si zice ca am inebunit ca ce am de la un timp si dinalea, si eu i-am zis frumos dar de ce se baga el in toate? Si el imi zicea sa nu mai plang ca nu il impresionez si dinalea si il uram. Si am plecat. Am mers la paturi la prietenii nostri si plangeam si toti ziceau ca ce am si nu vroiam sa le zic si am plecat acasa singura cu autobuzu. Seara cand or ajuns toti acasa intra baiatu asta pe fb (preceizez ca nu il am in mess), si intra in vb cu mine si nu vroiam sa ii raspund dar am raspuns si m-a intrebat ca de ce am plans azi si nu vroiam sa ii zic ceva de genu, pai sti de iubesc sunt indragostita nebuneste de tine ma gandesc noaptea la tine si dinalea. Pentru ca ar fi sunat de tot stiti voi ce. El mi-a zis sa vin pana la el (din nou) si nu am vrut ca ma saturasem de jocurile lui si tot insista si am mers pana la urma. Intru eu in casa si el imi zice sa stau jos, ma pun eu jos si asteptam. El se pune langa mine si imi zice sa ma uit la el si nu vroiam si ma trage de cap si imi tinea mana pe fata si ma intreaba daca vreau sa ii zic ceva si zic eu nu, tu vrei sa imi zici ceva si zice el ca sa zic eu prima. Si nu vroiam ca nu aveam chef de batjocura lui. Dupaia imi zice ca daca sunt suparata si zic eu da si zice el pe cine si zic eu pe tine. El ma intreaba de ce si zic eu ca esti nesimtit si a inceput sa zambeasca la mine si se uita la buzele mele si ma intreaba ca daca ar fi sa il las sa imi face ceva, ce ar fi? Si l-am impins si m-am sculat sa ies pe usa si el tot striga ca de ce mereu ma supar si plec ca sa termin cu astea ca am 16 ani si am voie sa fac ce vreau. Si imi zice ca nu mai sunt copil si ca stie ca il plac. Si eu i-am zis ca nu si el imi zice ca stie ca mereu ma uit la el si ca vorbesc cu nu stiu cine despre el. Si ma lipeste de perete si ma tinea de solduri si era foarte aproape si eu ma uitam in pamant si el imi ridica capu si imi zice ca sunt frumoasa si ca sa termin cu prostiile sa am incredere in el. Eu tremuram toata, ma amotiona pur si simplu. Imi zice ca daca vreau sa plec sa plec, dar el ma place si nu ar vrea sa plec deci e alegerea mea. Si il intreb ce e cu prietena lui si imi zice ca nu il intereseaza ca degeaba arata bine ca se vede ca e blonda si ca eu sunt desteapta si sunt mereu draguta cu cei din jur indiferent de cum arata sau stiu eu. Eu nu il credeam nu ma convingea deloc. Am plecat acasa plangand din nou si am jurat ca nu vreau sa il mai vad niciodata. A doua zi la scoala intru in scoala si prietena lui plangea da tare se auzea pana la piata. Si din curiozitate am mers la ea sa vad ce are si le povestea la alea de la ea din clasa ca baiatu ala a lasat-o pentru ca zicea ca e o tampita si dinalea. Eu am mers linistita in clasa la mine si ghiciti pe cine gasesc acolo. Pe baiatu ala venea spre mine si s-a uitat asa si a iesit din clasa. Era dupa aia pauza mare si ies eu afara cu o colega si el era acolo cu inca 2 baieti si vine la mine si ma ia asa si zice hai sa vorbim. Vorbesc eu cu el si imi zice ca ma place foarte mult si ca ii pare rau daca m-a ranit sau ceva si parea destul de sincer dar nu il credeam. Dupaia m-a luat in brate si imi zice sa ne intalnim la un suc dupa scoala. Dupa scoala merg eu la suc si el ma astepta deja l ao masa intr-o cofetarie. S-a pus la o masa intr-un colt unde nu erau asa de multi oameni. Merg eu la masa ma pun in vorbeam despre nu stiu ce. La care il intreb ce e cu prietena lui. Si el zice ca s-a despartit de ea ca era nesimtita si se lauda la nu stiu care ca ce facea ea cu el si dinalea. Deci nu prea credeam dar am zis sa il ascult ca merita sa asculti un om indiferent de situatie. Il ascultam si imi zice ca lui ii place de mine de prima oara cand m-a vazut si ca a terminat-o cu fosta ca mna avea motive multe nu le scriu acum. Si zic eu bine dar mi-e putin frica sa fiu cu tine si ma intreaba ca de ce si eu i-am zis prin tot ce am trecut, si el imi zice ca sa stau linistita ca nu vroia sa facem sex sau ceva vroia doar sa ma sarute. Si hai sa zicem ca l-am crezut si am acceptat sa fim impreuna si suntem de ceva timp imreuna cam de 4 luni din august si pana acum. Nu a incercat deloc sa faca sex cu mine desi m-a chemato de multe ori la el acasa doar ne-am sarutat si ne tineam in brate am si dormit la el si chiar am stat in pat cu el si nu s-a atins de mine. Recunosc ca m-a excitat de cateva ori dar nu a vrut sa facem. Eu acum as vrea sa fac sex cu el pentru ca ma simt super bine cu el si acum stiu ca ma iubeste mi-a si spus. Eu inca nu i-am spus ca il iubesc pentru ca vreau sa mai astept putin, ii arata ca il iubesc dar inca nu i-am spus. Acum vineri merg sa dorm la el dar nu cred ca el vrea sa o facem pentru ca daca pana acum nu s-a atins de mine nu cred ca o va face. El are 17 ani si eu 16. Intr-o zi l-am intrebat daca el si-a masurat-o si a zis ca da dar nu vrea sa imi zica marimea si cred ca o are mica si se simte putin rusinat sa recunoasca. Dar mie nu imi pasa de marime doar l-am intrebat ca nu vreau nici sa fie prea mare nu ca imi este frica sau ceva dar eu zic ca 11 cm ajung. Nu imi trebuie 10 metri sau 10 km lol. Credeti-ma ca il ador si as vrea sa fie primul cu care sa o fac pentru prima data. Dar da el nu vrea? Ce sa fac? Il iubesc mult. Vreau sa ii spun in momentu ala la ureche cat de mult il iubesc. In timp ce o facem. Credeti ca e o idee buna? As vrea sa ii ofer ceva special de la mine. Ce sa fac? Sfaturi ceva?

Răspuns Câştigător
| ILoveMoon a răspuns:

Hmm, cam lunga povestea si poate nu e pregatit inca cand va fi poate o sa o faceti si e o idee buna sai marturisesti dragostea cand faci dragoste cu el, asteapta pana e pregatit si cand e o sa o faceti si nu iti face griji marimea uneori nu conteza daca il iubesti succes

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happy ai o poveste asaaaaaaaaaaaaaaaaade frumoasaaaaaaaaaaaa

| just4ubr2015 a răspuns:

Tu esti vinovata ca ai ridicat coada trebuia sa te axezi doar pe lecti si atat nu sa stai al film cu el in pat si altele mai ales ca stiai ca are iubita. oricum esti constienta ca erai doar una pe lista lui din moment ce se vedea cu iubita lui. nu mai face aceasta prostie niciodata ori cu tine ori cu aia si tot tu o sa suferi

| Pissy_Andreutzza_1997 a răspuns:

Foarte frumoasa povestea...Te.ai gandit ca el nu vrea sa faceti sex pentru ii este frica sa nu ti se intample ceva ca mai sunt fete care au avut dupa probleme si au murit dar daca tie iti place de el si lui de tine nu e nicio problema sau daca este problema de facut dragoste poate ii este rusi ca o are mica sau ceva dar nu ar trebui pentru ca tu esti iubita lui si ar trebui sa stiibatting eyelashes

| cOFFee666 a răspuns:

Foarte frumy povestea dar cel mai mult conteaza sa stie si el ca il placi dar si tu sa stii ca te place..., si eu am o fata in clasa care imi place mult de tot de ea(o ador) dar eu nu stiu daca si ea ma place am acceasi problema ca tine singura modalitate sa faci ce zici tu este sa fiti singuri pe undeva (intr-un loc) si dupa ii zici din prima nu stai as te ia emotile ca se duce totul de rapa. funda plz?

| cOFFee666 a răspuns:

Foarte frumy povestea ii dau nota 10 dar cel mai mult conteaza sa stie si el ca il placi dar si tu sa stii ca te place..., si eu am o fata in clasa care imi place mult de tot de ea(o ador) dar eu nu stiu daca si ea ma place am acceasi problema ca tine singura modalitate sa faci ce zici tu este sa fiti singuri pe undeva (intr-un loc) si dupa ii zici din prima nu stai as te ia emotile ca se duce totul de rapa. funda plz?

| NimeniDarCineva a răspuns:

Wow deja ma dor ochii, dar nu stiu parca prin ce zici tu ma regasesc si eu, dar bine inteles cu foarte multe schimbari. Sa nu mai fiu off sa zic asa. Daca tu simti ca esti pregatita nu ca ai tu o fantezie, si nu o sa iti para rau ii poti propune sa o faca cu tine.

| Linnaaa a răspuns:

Foarteee lunga poveste dar frumoasa in acelasi timp. Eu am facut-o la varsta ta, dar eram impreuna cu prietenul meu de mai bine de 3 ani big grin. Si ne iubeam foarte mult si simteam ca ma iubeste si tine la mine. Chestia cu marimea te asigur ca nu conteaza, atat timp cat stie sa 'te ia' si sa 'te iubeasca'. Daca tu crezi ca tine cu adevarat la tine si nu este decat ceva de moment si te iubeste, fa-o! Nu este nimic gresit in a face dragoste( mai ales ca nu esti foarte mica) atat timp cat se face din iubire, nu din curiozitate. Daca dormi la el incearca sa va sarutati sa va luati in brate si asa va incepe totul. Dar ai grija, fa-o doar daca simti ca te iubeste!
P.S: foloseste un prezervativ! ( de fiecare data cand o vei face )

| Pandyspan a răspuns:

Super povestea...Am ramas incremenit... Nu credeam ca asa ceva s-ar fi intamplat in realitate!

| FataCuOchiiTurquoise a răspuns:

Granialaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

| EmiliaGabi a răspuns:

Daca il iubesti totul o sa vina de la sine, nu te stresa si nu iti face idei care sa te descurajeze, totul o sa fie bine daca va iubiti smug