| Andrei101010 a întrebat:

Ajutor! Iubita mea m-a inselat si a plecat cu noul ei iubit.M-a blocat pe telefon si Facebook.A zis ca m-am racit mult de ea.Asta cu care a plecat este un fost iubit de-al ei.Dar nu au fost mult impreuna.O luna.Si acum 2-3 ani. Faza e ca eu i-am luat telefon,parfumuri de la Chanel, bijuterii de aur, cand a fost bolnava i-am trimis si bani ca se se duca la doctor.Si acum ea mi-a dat cu sutul sad faza e ca intr-adevar am fost plecat 9 luni in alta tara.Si eram stresat cu munca si cand ma suna ea(nu ma suna des ca stia ca muncesc), eu fiind nervos cu munca ma certam cu ea, o faceam sa fie vinovata ca mie imi merge greu din cauza ei.Stiu ca am gresit.Cand am venit in tara ea a intrat pe contul meu si a vazut ca am vorbit cu niste fete.A facut o criza mare de gelozie.Pentru ca ii spuneam la una ca este frumoasa si ca ador sa vorbesc cu ea.Dar cu tipa aia doar o data am vorbit.Si ea imi zice ca ei niciodata nu i-am zis asa ceva. Oricum, m-am enervat si am plecat de acasa cu masina.Si ea a iesit afara(era zapada si frig, si dupa am aflat ca iesise afara in picioarele goale si papuci, e nebuna rau)si m-a suna ca sa nu ii deranjeze pe restul din casa.Cred ca m-a apelat de vrea 30 de ori. Dupa i-am raspuns si i-am zis ca maine o duc acasa la maica-sa si asta e.Ca si-a luat fite, ca nu e multumita de nimic. Dupa a inceput sa planga acolo afara si imi zicea sa vin acasa si sa nu fac vreo tampenie.Eu ii ziceam ca nu ca vreau sa ma izbesc de un copac sa mor si gata.Atunci parca inebunise.Ma rog,pana la urma am venit acasa.
Dupa,am venit o data beat(am venit de mai multe ori,dar ametit,nu in halul asta)mort, si jumate eram in pat, jumate jos.Cu greu m-a pus cu totul in pat si m-a dezbracat. Dimineata era trista.Atunci m-am simtit vinovat.Dar pe mine ma enerva ca mereu imi zicea ca ies prea des in sat.Ieseam in fiecare zi si de multe ori stateam si seara.Cel mai tarziu am venit la 4 dimineata si atunci m-ai fusese si un cutremur si s-a speriat de moarte.Ce, nu e normal sa ies si eu cu baietii? Ma tot enerva ca cica o las singura si etc.Ca cica la ea, lasa-ma si pe mine sa ies seara cu fetele, nu prea tarziu.Dar i-am zis ca e femeie si nu are voie.Ca ea m-a asteptat atata timp si vrea sa stea mai mult timp cu mine.
Si cateodata cand eram plecat din cauza muncii o sunam la 4 zile.Mama,ce circ facea atunci.Adevarul era ca nu o vedeam on si de aceea nu ii dadeam mesaj.Si eu mereu ii ziceam ca are fite.
Si din cauza aceasta ea a zis ca s-a saturat de mine si de fitele mele.Si de ceva timp a luat legatura cu baiatul asta.Si acum m-a lasat cu buza umflata.Cum as putea sa ma razbun pe ea?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul nu are nici un interes pentru lucrurile care deja le are, tu i faceai prea mult pe plac asa ca fata avea zero interes fata de tine, razbunarea e o prostie, omul e o fiinta poligama iar iubirea e o iluzie, o amagire, treci peste invata ceva si aste e

| Donsavas a răspuns:

Cea mai tare razbunare! Fa-te ca nu iti mai pasa! mergi mai departe!

| ambicio a răspuns:

Ești vinovat pentru tot și mai cauți răzbunare? Rușine, nu așa se prețuiește o femeie.

Răspuns utilizator avertizat
| Stephanie20 a răspuns:

In primul rand nici nu stiu cum sa incep. Ok..amandoi ati gresit, in primul rand daca nu erati certati si vorbeati cateodata la 4 zile nu ii ok. In al doilea rand in unele parti cand ai spus 'i-am cumparat telefonn, parfum de firma, etc' a parut ca si cum fata ar fi fost curva. Dar, dar sa nu ne abatem de la subiect. Poate esti un ''iubit''' daruitor. In al doilea rand comportamentul tau n-a prea facut-o fericita. Sa vorbesti odata la 4 zile o perioada, sa iti vina barbatu' beat acasa nu e in regula. Cam atat am avut de comentat despre mica, ta poveste.

Acum iti raspund la intrebare. : 'Razbunarea e arma prostului' dar de multe ori vrem razbunare, daca vrei razbunare atunci gaseste-ti alta si ..mna. Dar iti recomand sa nu faci asta.

Sper ca te-am ajutat

| Andrei101010 explică (pentru Stephanie20):

Era curva ca m-a asteptat 9 luni? Si surorii mele i-a luat iubitul un telefon nou, pentru ca cel nou s-a stricat.Nu vad ce e asa de rau.E doar un telefon.I-am luat unul pentru ca al ei era stricat.Iar bijuteriile i le-am luat eu fara sa imi zica ea ceva.Mereu i-am facut surprize de genul.La fel si cu parfumul.Nici nu se astepta sa primeasca asa ceva.Ce era sa faca? Sa mi le de-a in cap? Intr-adevar castig foarte bine si imi permiteam sa o rasfat.Si ea imiblua cadouri, facea unele sacrificii, desi ei ii era mai greu cu banii.

| Stephanie20 a răspuns (pentru Andrei101010):

Te abati de la subiect. In primul rand nu asa se trateaza o femeie. ai facut unele greseli imense pe care nu sunt asa usor de uitat.
E normal ce a facut din moment ce tu te-ai comportat oribil. nu gasi scuze ca nu-s.
Treci peste si pe viitor comporta-te frumos

| Utilizator255 a răspuns:

Dupa tot ce ai zis ca a facut mai bine las.o sa se duca cu domnu, oricum nu-i va fi mai bine daca tu spui ca îi cumpărai parfumuri scumpe si bijuterii. (parerea mea )

| Criist_Cristi_1996 a răspuns:

Ii spui lu masa toate prostiile si aluia ca a facut prostii cu gura(posibil sa ii desparti asa)

| TikiTakaTiki a răspuns:

În primul rând, dacă tu ai voie să ieși cu băieții... ea are voie să iasă cu fetele. Egalitate.
Apoi, să știi că ești vinovat și că, sincer, o felicit că a găsit altul mai bun.